Powody by uprawiać seks

 

Seks jest ważnym aspektem życia wielu z nas. To już nie tylko czynność wykonywana w celu prokreacji, ale przede wszystkim forma bliskości między ludźmi i jeden z rodzajów okazywania miłości. Powodów, by uprawiać seks jest jednak o wiele więcej.

Seks to zdrowie?

Stosunki płciowe pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i jest to udowodnione naukowo. Najważniejsze korzyści wynikające z aktywności seksualnej to właśnie te związane z naszym zdrowiem. Co w takim razie zyskujemy?

– Obniżone ciśnienie krwi, a co za tym idzie mniejszą szansę pojawienia się chorób serca i układu krążenia.

– Poprawę stanu i wyglądu skóry, dzięki czemu wyglądamy młodziej i atrakcyjniej.

– Zmniejszenie poziomu stresu i ryzyka wystąpienia depresji.

– Wzmocnienie naturalnej obronności organizmu, a więc też rzadziej pojawiające się choroby.

– Lepszą kondycję fizyczną, utratę kilogramów i mnóstwo siły.

– Wydłużenie snu i poprawę jego jakości.

– Łagodzenie bólu różnego rodzaju np. bólu głowy czy bólu menstruacyjnego.

– Lepsze ukrwienie narządów płciowych.

– Szybszą regenerację organizmu po porodzie dzięki wyćwiczonym mięśniom Kegla.

Zdrowie i co poza tym?

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnego współżycia są nieocenione i żadna inna czynność, nawet sport nie daje tylu pozytywnych efektów. Należy pamiętać jednak, że seks to również świetna rozrywka, która potrafi dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń przez długie godziny. Osoby uprawiające seks są szczęśliwe, radosne i zadowolone z życia. Dzięki uwalniającym się endorfinom mamy bardziej optymistyczne spojrzenie na świat. Zbliżenia sprawiają również, że osoby będące w związku mają do siebie większe zaufanie i nie myślą o zdradzie. Ponadto satysfakcjonujący seks daje szczęście i energię do życia. Osoby spełnione w łóżku czują się bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Najważniejsze, by seks był przyjemnością dla każdej ze stron i nie był czynnością wykonywaną rutynowo. By seks nam się nie nudził warto sięgnąć po opowiadania erotyczne. Ich wspólne czytanie i odgrywanie ról potrafi rozgrzać atmosferę w każdej sypialni.