Zdrowie

Blizny potrądzikowe – jak można je usunąć?

 

Widoczne na twarzy blizny potrądzikowe mogą być przyczyną poważnych kompleksów. Czy można je usunąć? Zobacz dostępne metody!

Blizny pozostałe po trądziku da się obecnie likwidować. Kosmetyki oraz zabiegi jak laserowe usuwanie blizn Kraków oferuje w działających w mieście sklepach i gabinetach. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są blizny potrądzikowe?

Do powstawania blizn potrądzikowych dochodzi na skutek trądziku, a dokładnie nieprawidłowego gojenia się skóry po wypryskach. W efekcie na skórze widoczne są nierówne, zaczerwienione blizny, które pozostają na niej nawet po zmniejszeniu lub ustaniu objawów trądziku.

Dla wielu osób, które borykały się z trądzikiem, blizny stanowią duży problem, który ma naturę nie tylko estetyczną, lecz także psychiczną i może powodować kompleksy na tle własnego wyglądu.

Blizny potrądzikowe – jak je usuwać?

Obecnie zmiany jak blizny potrądzikowe można usuwać różnymi technikami. Jakie z nich pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów?

Serum na blizny potrądzikowe

Serum to skoncentrowane kosmetyki, które zawierają w składzie różne substancje aktywne. Mogą być używane również na blizny potrądzikowe. Zaleca się wtedy zastosowanie tych, które w składzie mają kwasy, ponieważ mogą one złuszczać i wygładzać skórę.

Kosmetyki na blizny potrądzikowe mogą dać bardzo dobre efekty, lecz należy używać ich regularnie. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze jednak dają zauważalne rezultaty u każdej osoby.

Peelingi medyczne

Bardzo dobre rezultaty dają również peelingi medyczne, które bazują na kwasach. Te najsilniejsze można wykonać w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Peelingi medyczne powodują stopniowe złuszczenie skóry i niwelują blizny potrądzikowe. Dla najlepszych efektów trzeba wykonać je w serii.

Laserowe usuwanie blizn

Za jeden z najlepszych zabiegów na blizny potrądzikowe uznaje się laserowe usuwanie blizn Kraków to miasto, gdzie także można go wykonać. Umożliwia on usunięcie blizn laserem i daje dobre efekty nawet w przypadku dużych i głębokich blizn.

Gdy konieczne jest laserowe usuwanie blizn Kraków ma wiele gabinetów, gdzie można z nich skorzystać. Oferty dostępne są online.