Zdrowie

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego kosmetologa, który za pomocą specjalnego rollera zawierającego cienkie igiełki stymuluje skórę do odnowy. Delikatne nakłucia pobudzają odnowę kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, które sprawiają, że skóra jest sprężysta i delikatnie napięta. Podczas zabiegu dermapen igły wtłaczają do skóry składniki aktywne, które pozwalają na jej regenerację. W zależności, jaki efekt chcesz uzyskać, kosmetolog może wprowadzić do skóry różne substancje, co wpłynie na efekt zabiegu.

Jak działa dermapen podczas mezoterapii mikroigłow?

Nowoczesna technologia wykorzystana w urządzeniu dermapen sprawia, że zabieg jest bardzo skuteczny i bezpieczny. Pulsujące igły przyspieszają także czas gojenia się skóry, dzięki czemu o wiele szybciej zobaczysz pożądane efekty. W dermapenie znajduje się 16 jednorazowych igiełek o grubości 33G i pracują one w zakresie od 0,2 do 3 mm. Zabieg dermapen jest więc o wiele bardziej precyzyjny niż ten tradycyjny, wykonywany za pomocą strzykawki i igły.

Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu należy przeprowadzić odpowiedni wywiad z pacjentem, a w razie konieczności skonsultować się z lekarzem. Istnieje wiele przeciwwskazań, przez które nie należy wykonywać mezoterapii mikroigłowej. Są to między innymi cukrzyca, ciąża i okres laktacji, aktywny stan zapalny, opryszczka, trądzik, stan podgorączkowy, skóra naczyniowa czy stan pooperacyjny.

Dermapen – efekty

Taki zabieg pobudza regenerację włókien kolagenowych, co świetnie sprawdzi się zwłaszcza u dojrzałych pań, ponieważ niweluje on oznaki starzenia takie jak zmarszczki i zwiotczała skóra. Dermapen efekty to przede wszystkim poprawa wyglądu skóry w wybranej części ciała – na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, pośladkach, udach czy brzuchu. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda na młodszą i staje się grubsza, dzięki temu jest bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

W zależności od kondycji naszej skóry przed zabiegiem efekty mogą się różnić od siebie. W przypadku skóry bardzo zniszczonej potrzeba czasem aż dwóch czy trzech zabiegów, aby zobaczyć pierwsze rezultaty. Jeśli natomiast Twoja skóra potrzebuje tylko lekkiego odżywienia, pierwsze efekty zobaczysz już po pierwszej wizycie. Aby zobaczyć całkowity wynik mezoterapii zaleca się serię pięciu/sześciu zabiegów w odstępach około dwóch tygodni.

Warto również wspomnieć o to, co konkretnie można uzyskać dzięki mezoterapii mikroigłowej. Pomijając działanie wybranych przez kosmetologa preparatów do mezoterapii, samo nakłuwanie pozwala na osiągnięciu wielu pozytywnych rezultatów. Zabieg ten pozwala zniwelować blizny potrądzikowe, dogłębnie nawilża skórę, spłyca drobne zmarszczki, oczyszcza zatkane pory, redukuje cellulit oraz rozstępy, wyrównuje koloryt cery oraz nadaje promienny, zdrowy wygląd skóry.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii mikroigłowej?

To jak długo utrzymają się efekty zabiegu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim na długotrwałe rezultatu wpływa stan naszej skóry przed zabiegiem oraz rodzaj problemu, z którym przychodzimy do kliniki. Osoby, które chcą pozbyć się blizn lub rozstępów mogą liczyć na trwały efekt po pełnej serii zabiegów. Natomiast pacjenci, którzy chcą tylko pobudzić pracę kolagenu dla sprężystej skóry powinni się liczyć z tym, że po pewnym czasie składniki takie jak kolagen i elastyna ulegną wymianie. Dodatkowo działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia z powietrza, niewłaściwa dieta czy brak snu także negatywnie wpływają na starzenie się skóry. Efekty po mezoterapii są widoczne już od kilku miesięcy nawet do półtora roku. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg aby utrwalić wcześniejsze rezultaty.