Zdrowie

Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii igłowej?

Każdy z nas zmaga się z niedoskonałościami skóry, widocznymi bliznami, łysieniem, zmarszczkami mimicznymi, czy widocznymi porami. Jak wiadomo, nasz wygląd wpływa znacznie na nasze samopoczucie, a co dalej za tym idzie na naszą samoocenę. Każdy człowiek chciałby wyglądać młodo i mieć piękną skórę. Szukamy więc rozwiązań, które będą nam bliskie i poprawią nasze samopoczucie i zdrowie. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa.

1. Co to jest mezoterapia mikroigłowa? 

2. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii?

3. Gdzie możemy się udać na zabieg regeneracji skóry?

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa Katowice to pobudzenie skóry do wytworzenia kolagenu i elastyny, kwasu hialuronowego. W procesie autoregeneracji fibroblasty pobudzane są pracy, co poprawia odżywienie naskórka. Mezoterapia mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu w celu intensywnej regeneracji skóry. Za pomocą specjalnego urządzenia, Dermapen stymuluje i ingeruje w skórę oraz pobudza do produkcji nowego kolagenu, dając efekt liftingu. Mezoterapia może być wykonana przy każdym typie skóry. Składniki odbudowują warstwę funkcjonalną skóry.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii? Jakie są przeciwwskazania?

Wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej są blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, redukcja rozstępów, wiotkość skóry, zmarszczki mimiczne, wypadaniem włosów. Idealnie sprawdza się, by wyleczyć trądzik różowaty, jak i bruzdy po przebytym trądziku. Proces nakłuwania jest bezbolesny, a zmiany są mniej widoczne. Zabieg pozwoli skórze na produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność. Zabiegi mikronakłuwania z dermapen 4.0 pomogą zwalczyć aktywny trądzik, który jest widoczny i ciężki do wysuszenia. Po zabiegu skóra jest w lepszej kondycji, a wydzielanie nowego kolagenu i elastyny wzrasta, co zapewnia pogrubienie naskórka. Warto skorzystać metody z użyciem dermapen, gdyż za pomocą mikronakłuć następuje naprawa powierzchni skóry. Składniki aktywne dostają się głęboko i stymulują komórki macierzyste. Przyczynia się to do poprawy elastyczności skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby nowotworowe, okres karmienia piersią, alergie, stany zapalne.

Gdzie możemy się udać na zabieg regeneracji skóry?

Jeżeli chodzi o zabieg taki jak mezoterapia mikroigłowa Katowice, tak to najlepsze miejsce, gdzie dokonasz przemiany swojej skóry przez Dermapen 4.0. W tym miejscu dokonasz zabiegu w trzech fazach w tygodniowych odstępach. Planując zabieg, należy jednak pamiętać, by szybko po nim nie brać gorących kąpieli, nie wykonywać intensywnych ćwiczeń. Przebieg odnowy jest prosty, jednak środki ostrożności są niezbędne.