Ginekologia

Dzieci idą do ginekologa

Dzieci idą do ginekologa

Wydawać by się mogło, że wizyta u ginekologa zarezerwowana jest dla kobiet dojrzałych świadomie rozpoczynających współżycie seksualne. Można powiedzieć, że do ginekologa chodzą również młode dziewczęta, które wchodzą w tą najważniejszą fazę dojrzewania. Bywają jednak takie sytuację, że ginekolog dziecięcy Warszawa potrzebny jest już również przy młodszych dzieciach. tak, to nie żart, że istnieje taka specjalizacja jak ginekologia dziecięca zajmująca się już nawet kilkumiesięcznymi niemowlakami.

Ginekolog dziecięcy

Czasem do takiego lekarza ginekologa dziecięcego trafiają nawet kilkuletnie dziewczynki. Czym jest to spowodowane? Otóż tym, że dochodzi chociażby do sklejania się warg sromowych, co nie może zostać zbagatelizowane przez żadnego lekarza. W następnej kolejności należy wymienić również zbyt wczesne miesiączkowanie – przed dwunastym rokiem życia, co może doprowadzić do zbyt dużej ilości utraty krwi.

Prowadząc takie dziecko do lekarza tej specjalności należy je w odpowiedni sposób przygotować. Nie jest tu mowa o dziecku kilkumiesięcznym, które raczej zrozumie to jako standardowe badanie. Jednak już z kilkulatką będzie trzeba naprawdę w sposób fachowy porozmawiać, że odbędzie się takie badanie, które ma na celu jej pomóc. W sieci znaleźć można wiele poradników, które mogą podpowiedzieć rodzicom jak taką rozmowę przeprowadzić i na czym ono będzie polegać. Nie tylko dla dziewczynki to badanie będzie łatwe, ale również dla rodzica. Jednak nie można bagatelizować chorób intymnych w szczególności w tak młodziutkim wieku u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *