Ginekologia

Dziewczyny i ich trudny czas dorastania

Rodzice małoletnich dziewczynek są dzisiaj bardzo świadomi tego, że ich córka dopiero powoli zaczyna kroczyć drogą, która nie raz jest kręta i trudna. Chodzi tu przede wszystkim o poszczególne etapy dorastania, od samego momentu poczęcia, aż do procesu, kiedy to dziewczynka staje się kobietą. Narządy płciowe u dziewczynek kształtuje się w ciągu kilkunastu lat ich życia. Dziecko niezależnie od wszystkiego przygotowuje się do dnia, kiedy to zostanie przyszłą matką.

Rozwój i stabilność

Nic więc dziwnego, że ten rozwój biologiczny musi odbywać się bez żadnych zakłóceń. Niestety nie zawsze jest tak prosto, wiele dziewczyn cierpi na problemy ginekologiczne i to już od najmłodszych lat ich życia. W przypadku różnego rodzaju zapaleń czy też innych poważniejszych patologicznych zaburzeń powinniśmy udać się z dzieckiem bezpośrednio do ginekologa. Taki prawdziwy specjalista zajmujący się chorobami dróg rodnych, jest odpowiednią osobą, która będzie w stanie rozwiązać pierwsze problemy z brakiem miesiączki, lub też inne zaburzenia natury ginekologicznej. Jeśli zauważamy u naszego dziecka jakieś pierwsze oznaki stanu zapalnego czy też innego problemu ginekologicznego, to nie wolno nam zwlekać, powinniśmy od razu udać się do ginekologa. Ginekolog dziecięcy Warszawa to nie tylko rozwiązanie wszystkich problemów u naszych dzieci, ale także wysokiej klasy specjaliści, którzy poradzą sobie z każdym zagrożeniem. Badanie ogólne opiera się na wykonaniu testów diagnostycznych. Dziecko w takim miejscu musi czuć się bezpiecznie, w końcu chodzi tu o naprawdę poważne problemy intymne, dlatego dziecko może odczuwać wstyd i zakłopotanie. Taka reakcja dziecka jest jak najbardziej naturalna i prawidłowa, zwłaszcza jeśli dla dziewczynki jest to dopiero pierwsza wizyta w życiu u ginekologa. To właśnie dlatego rodzice powinni tutaj pełnić odpowiednią funkcję opiekuna i pomagać dziecku przejść przez ten pierwszy trudny etap, jakimi przed nimi się pojawił. Pamiętajmy, że problemy ginekologiczne u dziecka mogą wystąpić, jeśli matka dziecka w czasie ciąży korzystała z dodatkowych leków hormonalnych. To bardzo istotna rzecz, zwłaszcza jeśli taki stan rzeczy jest typowym skutkiem ubocznym stosowania takiego specyfiku. Niekiedy problemem ginekologicznym staje się zbyt wczesny rozwój sutków u dziewczynki. Tak problemy ginekologiczne mogą przybierać różną formę.

Ginekolog na pewno nie zaszkodzi

Oczywiście nagłe powiększenie gruczołów sutkowych, może budzić lekki niepokój. W takich sytuacjach bardzo często ginekolog dziecięcy Warszawa decyduje się dodatkowe na różnego rodzaju badania takie jak usg. To na pewno pozwala sprawdzić, czy w ciele dziecka nie zaczyna dochodzić do rozwoju nowotworu, czy też innych niepokojących zmian. Takie badania są dla dziecka bezbolesne, dzięki czemu dziewczynki nie powinny odczuwać żadnego dyskomfortu w trakcie takiego badania. U młodych dziewczyn częściej mogą występować biegunki czy nagłe bóle brzucha. Odpowiednie badanie ginekologiczne pomaga zlokalizować problemy i podjąć właściwe leczenie, które może trwać długie lata.