Fotele biurowe ergonomiczne 

Ergonomiczny fotel biurowy to świetna inwestycja dla osób, które pracują przy komputerze i spędzają przed nim wiele godzin. Niektóre krzesła biurowe są zupełnie niewyprofilowane i nie nadają się do takiej pracy. Jeśli pracujemy w biurze lub w domu przed biurkiem, warto przejrzeć fotele biurowe ergonomiczne. Odpowiedni fotel sprawi, że będziemy cały czas w odpowiedniej pozycji siedzącej. Co za tym idzie, nawet po wielu godzinach w tej samej pozycji, nie powinny boleć nas plecy, ani głowa. To świetne rozwiązanie do pracy biurowej, które ograniczy nasz ból pleców.

Fotele ergonomiczne mają wyprofilowane oparcie. Oznacza to, że mają odpowiednie wgłębienia i kształt, aby nasz kręgosłup pozostawał w zdrowej pozycji. Fotel biurowy ergonomiczny powinien również posiadać regulowane podłokietniki. Dzięki możliwości regulowania ich wysokości mamy wpływ na pozycję całego naszego ciała. Ich wysokość powinna być dostosowana do naszego wzrostu, czy wysokości biurka, do którego sięgamy.

Siedzenie przed komputerem potrafi być naprawdę męczące. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniej pozycji, już za chwilę będzie doskwierać nam ból. Dzień, czy dwa, mogą być do wytrzymania, ale jeśli będziemy pracować w nieodpowiedniej pozycji przez długi czas – możemy nabawić się prawdziwego urazu kręgosłupa. W przypadku foteli do biura chodzi nie tylko o wygodę, ale o w pełni dopasowanie do naszych pleców i sylwetki. Wybierając fotel, należy sprawdzić dokładne dane modeli, jakie nas interesują. Są one tworzone dla osób do konkretnej wagi oraz wzrostu. Ważne jest, by dopasować fotel właśnie do naszych wymiarów. Niektóre modele mogą zostać wykonane pod nasz wzrost. Jest to nieco droższy, ale na pewno najlepszy zakup. Mamy wtedy pewność, że dopasowaliśmy odpowiedni rozmiar fotela. Wybierając fotel można oczywiście sugerować się również naszym dotychczasowym. Najlepiej jest zmierzyć szerokość siedziska i szukając fotela znaleźć taki, o podobnej szerokości.

Obecność zagłówka w fotelach sprawia, że możemy swobodnie oprzeć na nim głowę i zapewnia to komfort dla naszego karku. Wybierając fotel ergonomiczny należy także pamiętać, że powinien on posiadać odpowiedni podnóżek. Gdy znajduje się na odpowiedniej wysokości, możemy położyć na nim nogi, co zapobiega ich drętwieniu.

Fotele mogą mieć oczywiście różne kolory i design. Warto wybrać najlepszy dla nas, ale odpowiednio przemyśleć materiał, z którego jest wykonany. Przykładowo – fotele z ekoskóry bardzo dobrze się prezentują, ale latem, może być nam na nich za gorąco. Uczucie „przyklejenia się” do fotela powoduje dyskomfort. Należy dopasować to do naszych potrzeb i miejsca pracy.