Idzie lato – przygotuj się na idealną kawę mrożoną

Wraz z nadejściem lata w towarzystwie upalnych dni, na ratunek przychodzi cała gama kaw w wersji mrożonej. W końcu lato, słońce i szklanka kawy dopełniona lodem, to połączenie idealne – kofeinowe pobudzenie i przyjemny powiew chłodu w jednym napoju!

Kawa, lód i…

Na pierwszy ogień propozycja bardzo klasyczna, i dzięki temu zawsze na czasie, czyli ice latte. W lodowej wersji jednego z najpopularniejszych napojów kawowych znajdziesz tylko trzy składniki, ale zdecydowanie nie jest ich za mało. Połączenie espresso, mleka oraz lodu może zdziałać cuda w gorące, letnie południe. Jeśli odczuwasz przyjemną słabość do kaw słodzonych, wystarczy, że do ice latte dodamy odrobinę jednego z pysznych syropów na bazie karmelu i delikatnie przełamana słodyczą mrożona latte jest gotowa! Ice latte to także świetna propozycja dla osób na diecie wegańskiej albo takich, dla których mleko krowie nie jest pierwszym wyborem – wystarczy, że zamienimy mleko na napój roślinny!

Coś z lodem i niebanalnego

Ice latte, to klasyk, ale w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa połączenie espresso z tonikiem. Świeżo mielone ziarna w zestawieniu z delikatnie gorzkim tonikiem, tworzą świeżą, zdecydowanie letnią kompozycję smakową. W Properze mamy dla Ciebie jeszcze jedno niebanalne i orzeźwiające połączenie: espresso, które łączymy ze świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym – jest naprawdę pysznie!

Miłośników kawy czarnej, bez dodatku mleka, napoju roślinnego czy syropu, zachęcamy do spróbowania przelewu na lodzie. Zapytaj baristę, jakie ziarna  dziś na młynku i rozsmakuj się w klasycznym połączeniu kawy przygotowanej metodą przelewową z kostkami lodu. Jeśli najdzie cię chęć na przykład na dripa na lodzie, śmiało pytaj obsługę, która z chęcią opowie, na jakich ziarnach może przygotować kawę specjalnie dla ciebie!