Zdrowie

Liposukcja brzucha Warszawa: co warto wiedzieć?

Jeśli zależy nam na pięknej, zgrabnej sylwetce, musimy toczyć nieustającą walkę. Walczymy z własnymi słabościami, lenistwem, pokusami, ale i genami. Efekty? Bywają różne i niewspółmierne do naszego wysiłku. Być może właśnie dlatego z zabiegu liposukcji korzysta coraz więcej osób, które pragną uzyskać wymarzone efekty i wymodelować określone partie ciała. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło: „liposukcja brzucha Warszawa”, zobaczymy, że ofert w tym zakresie nie brakuje. Ale co warto wiedzieć przed zabiegiem?

1. Liposukcja brzucha Warszawa: na czym to polega?

2. Odsysanie tłuszczu z brzucha: wskazania i przeciwwskazania

Popularność Instagrama sprawiła, że wielu z nas próbuje doścignąć influencerów i sprostać współczesnym kanonom urody. A to okazuje się sporym wyzwaniem. Sprostanie mu wymaga wielu wyrzeczeń i często bywa źródłem frustracji. Na szczęście dzięki dostępności wielu nowoczesnych zabiegów, możemy pozbyć się kompleksów raz na zawsze.

1. Liposukcja brzucha Warszawa: na czym to polega?

Tkanka tłuszczowa bardzo łatwo się tworzy. Niestety zupełnie inaczej to działa w drugą stronę – gdy chcemy się jej pozbyć. Wylewamy hektolitry potu na siłowni, stosujemy restrykcyjne diety, tracimy kilogramy, ale nadal nie uzyskujemy oczekiwanych efektów, ponieważ niezwykle ciężko się pozbyć tkanki tłuszczowej z problematycznych części ciała, np. z ud czy brzucha.

Liposukcja to bardzo skuteczny zabieg, dzięki któremu pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej z dolnej, środkowej oraz górnej części brzucha. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, z użyciem specjalnej kaniuli umożliwiającej odessanie tłuszczu. Dzięki liposukcji pozbywamy się także boczków, które dla wielu pań są prawdziwym utrapieniem. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przez nie z trudnością dopinamy się w ulubionych dżinsach czy spódnicy z wysokim stanem.

2. Odsysanie tłuszczu z brzucha: wskazania i przeciwwskazania

Odsysanie tłuszczu z brzucha jest skutecznym zabiegiem, jednak nie wszyscy, którzy pragną schudnąć, mogą z niego skorzystać.

Wskazaniem do zabiegu są pewne dysproporcje sylwetki, jak brzuch po ciąży, których nie jesteśmy w stanie zlikwidować dietą. Jednak warto wiedzieć, że liposukcja obarczona jest sporym ryzykiem i należy do drogich zabiegów. Dodatkowo, aby się na nią zdecydować musimy być całkowicie zdrowi.