Zdrowie

Miesięczne soczewki kontaktowe. Jak wybrać te najlepsze?

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po soczewki kontaktowe lub decydują się na zmianę tych używanych do tej pory, mają nie lada wyzwanie. Na rynku dostępny jest bowiem szeroki i zróżnicowany wybór soczewek miesięcznych – najczęściej kupowanego wariantu przez użytkowników. Podczas poszukiwania idealnych szkieł, warto zwrócić uwagę na szereg czynników, które mają decydujący wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z tej zmiany. Oto najważniejsze z nich!

O soczewkach miesięcznych słów kilka. Dlaczego są tak popularne?

Poszczególne rodzaje soczewek kontaktowe różnią się trybem noszenia. Wyróżniamy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i 3-miesięczne. W ostatnich latach na rynku pojawił się także wariant night&day, który pozwala na noszenie jednej pary soczewek przez całą dobę, w miesięcznym okresie czasu. Pomimo tak szerokiego wyboru trybów noszenia soczewek, to szkła miesięczne cieszą się największą popularnością. Posiadają bowiem najlepszy stosunek jakości do ceny oraz pozwalają na optymalną dla użytkownika częstotliwość wymiany.

W związku z tym, soczewki miesięczne znajdują się w ofercie praktycznie każdego producenta. Nie są jednak takie same – poszczególne marki różnią się od siebie pod wieloma względami, o czym łatwo się przekonać, od czasu do czasu testując nowe produkty. Jedne soczewki mogą być komfortowe przez cały 30-dniowy okres ich użytkowanie, inne natomiast już po kilku dniach będą sprawiały wrażenie, że już się zużyły. Na trwałość soczewek miesięcznych duży wpływ ma bowiem zarówno nasza codzienna ich pielęgnacja, jak i jakość samych szkieł. Jeśli natomiast chodzi o zdrowie i komfort naszych oczu, nie warto iść na żaden kompromis i od razu postawić na sprawdzone soczewki.

Soczewki Biofinity – najlepszy produkt w swojej klasie?

W przypadku soczewek długoterminowych, do których należą szkła miesięczne, szczególne znaczenie odgrywa przepuszczalność tleniu oraz poziom uwodnienia soczewek. To właśnie on gwarantuje bowiem bezproblemowe, wygodne i w pełni bezpieczne dla naszych oczu korzystanie z tej nowoczesnej metody korekcji wzroku. Jest jeden produkt, który cieszy się opinią najlepszego na rynku pod względem zapewnianej przepuszczalności tlenu i poziomu uwodnienia. Są nim soczewki Biofinity marki Cooper Vision.

Soczewki Biofinity to nowoczesne, silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowej III generacji. Aby zapewnić najwyższy komfort noszenia i bezpieczeństwa, zastosowana została w nich opatentowana technologia Aquaform, która łączy wysoki poziom transmisji tlenu z naturalnym, trwałym nawilżeniem soczewek. Dzięki temu szkła kontaktowe zapewniają oczom ostre widzenie oraz najwyższy komfort użytkowania, bez względu na to, czy jest to pierwszy, czy ostatni dzień noszenia danej pary.

Soczewki Biofinity posiadają ponadto asferyczną konstrukcję, która dopasowuje się do indywidualnego kształtu oka każdego użytkownika, a także są miękkie, elastyczne i praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka, co doceni każda osoba regularnie korzystająca z miesięcznych soczewek kontaktowych.