Zdrowie

Po czym rozpoznać rękawice medyczne?

 

Obecnie wybór rękawic medycznych ze względu na problemy w służbie zdrowia oraz duże ryzyko zakażenia COVID-19, odgrywa kluczową rolę. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, po czym poznać dobrej jakości rękawice medyczne. Nasz dzisiejszy artykuł dotyczy właśnie tego problemu. W trakcie lektury dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiednie produkty ochrony osobistej i na co zwrócić swoją uwagę. Serdecznie zapraszamy do przeczytania, a jeśli w Twojej głowie pojawiać się będą jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z ekspertami w tej dziedzinie.

Rękawice medyczne – jak je wybrać?

Problem doboru odpowiednich rękawic do ochrony osobistej wynika przede wszystkim z faktu, że większość dostępnych na rynku produktów jest do siebie łudząco podobna. Tak, jak w przypadku asortymentu w innych branżach ciężko na pierwszy rzut odróżnić, które elementy charakteryzują się dobrą jakością, a które mocno odstają od reszty proponowanego asortymentu. Właśnie dlatego odpowiednie rękawice medyczne posiadają właściwe informacje na opakowaniu. Kluczem do sukcesu w trakcie zakupu jest zatem wyłącznie znajomość oznakowań dobrej jakości produktów ochrony osobistej. Dokładna analiza informacji, które znajdziesz na opakowaniu, zagwarantuje Ci dobór niezwykłych propozycji dla każdego. W celu zagwarantowania sobie odpowiedniej jakości produktów, należy sprawdzić, czy wybrane rękawice są pełnowartościowym asortymentem. Konieczne pozostaje zatem zwrócenie uwagi na dostępne oznakowania i atesty.

Oznakowanie rękawic medycznych

Odpowiednie rękawice medyczne powinny mieć oznakowanie CE i zostać wyprodukowane zgodnie z normą EN 455. Norma ta składa się z czterech części. Spełnienie ich pozwala na uzyskanie najwyższej gwarancji i jakości bezpieczeństwa w trakcie udzielania pomocy osobie poszkodowanej lub podczas zagrożenia epidemiologicznego. Jeśli chcesz mieć pewność, że posiadane przez Ciebie rękawice medyczne gwarantują odpowiedni poziom ochrony osobistej, to przede wszystkim zwracaj uwagę na odpowiednie oznakowanie ich opakowań. Bez tego trudno o uzyskanie pożądanych efektów.