DERMACEA ratunek dla skóry

 

Łuszczyca – niezakaźna, przewlekła choroba skóry, która wymaga leczenia nawet przez całe życie. Pojawianie się objawów chorobowych może wywołać taki detal, jak choćby ostrzej doprawiony lunch, czy poniedziałkowy stres. Dobranie odpowiedniego leczenia dopasowanego do indywidualnego przypadku zajmuje czasem miesiące prób i błędów. Dlatego podczas całej terapii ważne jest zadbanie o nawilżenie i pielęgnację skóry.

Plamy na ciele pokryte charakterystyczną srebrzystą łuską to problem nawet 800 tysięcy Polaków. Ten stan skóry jest przyczyną dyskomfortu fizycznego, ale i psychicznego. Chory czuje się źle ze swoim wyglądem, między innymi dlatego tak ważne jest leczenie miejscowe, polegające na zredukowaniu łuski, nawilżeniu skóry i poprawieniu jej kondycji.

Na pomoc chorym (zniechęconym coraz to nowymi nieskutecznymi kremami i leczeniem sterydowym) przychodzi polska, rodzinna firma DERMACEA.

Kosmetyki na łuszczycę – naturalne, skuteczne, bez sterydów

DERMACEA zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków przeznaczonych dla osób z chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca, egzema czy atopowe zapalenie skóry. Firma została założona przez osoby, które na co dzień zmagają się z łuszczycą. Założyciele czerpią więc wiedzę o tym czego potrzeba, by żyć na co dzień z chorobą w możliwie jak najbardziej komfortowy sposób – z pierwszej ręki.

W ofercie DERMACEI znajdziemy też Izreaelskie dermokosmetyki S.T. Health Care produkowane przez farmaceutę Yousefa Antona, który receptury swoich kosmetyków oparł na naturalnych składnikach z regionu Morza Martwego. Już wieki temu zauważono, że klimat obszaru Morza Martwego działa zbawiennie na objawy skórne. Kuracjusze korzystający z kąpieli, stosujący nacieranie błotem czy terapię z użyciem roślin z regionu Morza Martwego, całkowicie lub częściowo zaleczyli objawy swojej choroby. Badacze przyczyn skuteczności tych terapii upatrują w wysokim, bo aż 33% zasoleniu oraz bogactwie minerałów.

DERMACEA jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tych dermokosmetyków w Polsce.

Naturalne maści na łuszczycę

Oprócz dystrybucji, firma zajęła się też produkcją własnych naturalnych maści SILKUM i MAGNIPSOR. Obie powstały we współpracy z profesjonalnymi producentami kosmetyków: Salvena i Delia. Wszystkie produkty w ofercie DERMACEA są oparte jedynie na naturalnych składnikach aktywnych. Żaden z kosmetyków nie zawiera sterydów. W składzie produktów znajdziemy natomiast bogactwo natury, od lat uznane w leczeniu zmian skórnych substancje: oleje z rokitnika, wiesiołka, konopi czy z pestek dyni,wyciągi z aloesu, nagietka lekarskiego, masło shea, szałwię i mirrę. Każdy produkt został przebadany dermatologicznie i przetestowany na sobie przez właścicieli firmy.