Zdrowie

Igły do makijażu permanentnego – jak dobrać odpowiednie?

Igły do makijażu permanentnego — jak dobrać odpowiednie?

Igły do makijażu permanentnego to jeden z ważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem pracy. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jaki wpływ na efekt makijażu ma wybór odpowiedniej igły! 

  1. Czym charakteryzuje się makijaż permanentny?
  2. Jak przebiega proces wykonywania makijażu permanentnego?
  3. W jakich obszarach można wykonać makijaż permanentny?
  4. Popularne rodzaje igieł do makijażu permanentnego
  5. Jak dobrać odpowiednie igły do makijażu permanentnego?

Igły do makijażu permanentnego są uzależnione zarówno od wybranej metody, którą zabieg jest wykonywany, ale także od miejsca na twarzy. Ważnym aspektem są także indywidualne preferencje poszczególnych lingeristek. Każda z nich może wybierać inne techniki oraz typy igieł.

Czym charakteryzuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na umieszczeniu pigmentu lub odpowiedniego barwnika pod powierzchnię naskórka. Efekty zabiegu utrzymują się kilku lat i pozwalają na trwałe podkreślenie urody. Jest to usługa kierowana głównie do osób, które na co dzień chcą się malować, lecz ze względu na brak czasu lub możliwości, mają z tym problem.

Brwi wykonane metodą makijażu permanentnego są także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów już tych włosków nie mają, np. w wyniku chemioterapii. Ogromną zaletą profesjonalnie wykonanego makijażu permanentnego jest także nienaganny wygląd każdego dnia od razu po wstaniu z łóżka.

To nie tylko oszczędność czasu, ale także rozwiązanie dla osób cierpiących na kompleksy spowodowane np. niesymetrycznymi ustami lub jasnymi brwiami.

Jak przebiega proces wykonywania makijażu permanentnego?

Igły do makijażu permanentnego stanowią ogromną rolę w efekcie, jaki zostanie z pacjentką na najbliższe kilka lat po zabiegu. Jakie okoliczności jeszcze mają wpływ na wygląd oraz trwałość makijażu?

Igłę wbija się w naskórek, więc jego kondycja ma ogromny wpływ na efekt. Przede wszystkim u osób starszych, naskórek złuszcza się wolniej, przez co makijażu może utrzymywać się dłużej.

Dodatkowo ogromny wpływ na wygląd końcowy makijażu permanentnego ma także stopień nawilżenia oraz kompleksowego zadbania skóry. Im cera będzie lepiej odżywiona i elastyczne, tym ładniej wyjdzie makijaż.

U osób z cerą tłustą efekt może utrzymywać się krócej, lecz ważna jest również pielęgnacja po zabiegu. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg.

Czasem negatywny wpływ na trwałość makijażu będą miały zażywane leki oraz nadmierna ekspozycja na słońce.

W jakich obszarach można wykonać makijaż permanentny?

Nowoczesne igły do makijażu permanentnego mogą być wykorzystywane do różnych jego typów. Obecnie ogromną popularnością cieszą się zabiegi na brwi oraz usta, ale także wiele pań wybiera delikatne kreski podkreślające linię oka.

Popularne rodzaje igieł do makijażu permanentnego

Igły do makijażu permanentnego wykonywanego w obszarze wymagającym dużego zagęszczenia, czyli m.in. do brwi, konturu ust czy kresek na powiekach, powinny występować w kartridżach 3-igłowych.

Do cieniowania ust oraz brwi można wykorzystywać wersje 5-igłowe. W przypadku rekonstrukcji brodawek oraz wyjątkowo subtelnego cieniowania można wybrać modele 7-igłowe.

Jak dobrać odpowiednie igły do makijażu permanentnego?

Niezależnie od tego, czy dane igły mają przeznaczenie do konturu ust czy cieniowania, konieczne jest umiejętne ich używanie. Zadbana skóra oraz doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg ma ogromny wpływ na jego wygląd oraz trwałość.