Ile trwa rehabilitacja

Ile trwa rehabilitacja

Rehabilitacja to ćwiczenia i zabiegi prowadzone pod okiem doświadczonych rehabilitantów, których celem jest przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności lub poprawienie jego komfortu życia. W przypadku wielu chorób i dolegliwości rehabilitacja Warszawa jest też jedynym sposobem łagodzenia dolegliwości czy też możliwością uniknięcia zabiegów chirurgicznych. Warto więc mieć świadomość, że te zabiegi są nam niezbędne i podejść do nich bardzo poważnie.

Czas trwania rehabilitacji może być różny i w dużym stopniu zależy od tego, jaki poważny był uraz czy choroba oraz jak wiele jest do zrobienia, aby powrócić do pełnej sprawności. Osoby, które miały złamaną rękę lub nogę najczęściej po zdjęciu gipsu potrzebują jedynie kilku tygodni, aby kończyła wróciła do dawnej sprawności. Zupełnie inaczej jest w przypadku wypadków, w których doszło do urazów wielonarządowych, a także po wylewach, udarach czy zawałach serca. Wtedy rehabilitacja jest zdecydowanie dłuższa oraz bardziej intensywna. Bardzo często pacjenci korzystają ze szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych, w których terapia prowadzona jest całodobowo. W takich miejscach można obserwować o wiele większe i szybsze postępy niż wtedy, gdy zabiegi realizowane są jedynie kilka razy w tygodniu.

To, ile trwa rehabilitacja, zależy również od tego, jak szybko ją rozpoczniemy. Najczęściej po zakończeniu leczenia mamy zalecenie jak najszybszego podjęcia rehabilitacji. Dzięki temu można w miarę szybko i systematycznie powracać do pełnej sprawności. Im później po leczeniu rozpoczniemy zabiegi i ćwiczenia, tym więcej będzie trzeba ich przeprowadzić, dla uzyskania wymiernych, oczekiwanych i zadowalających efektów. Nie warto więc rehabilitacji odkładać na potem i należy ją zastosować dokładnie w tym czasie i z taką intensywnością, jak to zalecają lekarze. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania natychmiast z rehabilitacji refundowanej, lepiej jest od razu zainwestować w prywatne zabiegi zamiast wiele tygodni czy miesięcy czekać na wolne miejsca w państwowej przychodni czy ośrodku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *