Podologia

Leczenie odcisków domowymi sposobami

Leczenie odcisków domowymi sposobami

Odciski to zmora każdej osoby aktywnej fizycznie, która nie dba o zapewnienie sobie odpowiedniego obuwia sportowego. Naturalnie odciski powstają z tego powodu, aby chronić naszą skórę przed nadmiernym obciążeniem – jednakże jak każdy wie – są one bardzo uciążliwe. Jakie są sposoby na leczenie odcisków domowymi środkami?

Lepiej jest zapobiegać – niż leczy

Odpowiednia pielęgnacja stóp pozwala na uniknięcie tej przykrej przypadłości jaką są odciski. Stosowanie pumeksu lub odpowiednich kremów aby doprowadzić do ścierania się martwego naskórka – pomoże nam w uniknięciu pojawiania się odcisków, ponieważ jak wiadomo – lepiej jest zapobiegać niż leczy

. Kolejnym aspektem o którym powinniśmy pamięta, to przyczyna – dlaczego pojawiają się odciski. Noszenie niewygodnego obuwia, nadmierna potliwość stóp bądź też przemoczone stopy – mogą doprowadzić do tego, że na naszych stopach będą występować bolesne odciski.

Domowe sposoby na odciski

Najlepszym naturalnym sposobem na odciski są okłady ze świeżego czosnku. Wystarczy świeżo zmielony czosnek, zmieszać z oliwą i miodem i nanieść na zmienione chorobowo miejsce, następnie należy obwinąć to gazą oraz pozostawić na noc. Zabieg ten najlepiej jest powtarzać codziennie, aż do całkowitego wyleczenia zmiany skórnej. Kolejnym skutecznym sposobem jest nacieranie skóry olejkiem rycynowym miejsca na którym pojawił się odcisk. W żadnym wypadku odcisku w postaci bąbli nie powinno się przebija

. Ostatnio nawet znany portal o siatkówce informował, że przebicie bąbla bez odpowiedniego przygotowania bądź też uwagi medycznej może doprowadzić do powstania infekcji w tym miejscu – co wiąże się z wydłużeniem procesu leczenia. Bąbel powstaje na wskutek konsekwencji zbyt częstego ocierania się obuwia o skórę – przez co zostaje ona uszkodzona. Płyn znajdujący się w bąblu ma działanie antyseptyczne oraz funkcjonuje jak naturalny plaster. Dlatego też, aby leczenie było jak najkrótsze – zadbać o to, aby bąbel nie został przebity. Aby zmienione chorobowo miejsce skutecznie się zagoiło, należy definitywnie zrezygnować z niewygodnego obuwia i zastąpić je odpowiednim, aby nie podrażniać miejsca w którym znajduje się bąbel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *