Zabiegi Indiba

Zabiegi Indiba

Indiba jest innowacyjną i bezbolesną metodą leczenia dolegliwości bólowych ze strony mięśni szkieletowych. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto byłoby skorzystać z nowoczesnych zabiegów Indiba? Jakie efekty przynosi terapia?

Zabiegi Indiba – dla kogo?

Zabiegi Indiba są alternatywą dla tradycyjnych masaży leczniczych. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się je w fizjoterapii oraz rehabilitacji. Indiba łączy w sobie elementy terapii manualnej i oddziaływaniem czynników fizykalnych. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznej aparatury wytwarzającej termiczny i nietermiczny prąd, który następnie wprowadzany jest w głąb skóry przy pomocy elektrod. Urządzenie obsługiwane jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który w tym samym czasie stosując odpowiednie chwyty i manipulacje wykonuje terapię manualną.
Jakim pacjentom dedykowane są zabiegi Indiba? Choć wydawać by się mogło, że jest to metoda leczenia, z której korzystać mogą wyłącznie osoby aktywne fizyczne i sportowcy to tak naprawdę jest to zabieg dla wszystkich. Na tę metodę terapii zdecydować mogą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są: nawracające bóle kręgosłupa, ograniczenie zdolności ruchowej, urazy stawów i tkanek twardych, przykurcz tkanki mięśniowej, zwiększone napięcie mięśniowe, ale nie tylko. Zabiegi Indiba cieszą się coraz większą popularnością wśród osób korzystających z medycyny estetycznej, bowiem terapia przynosi niezwykle zadowalające efekty w przypadku walki z rozstępami, cellulitem, zmarszczkami oraz bliznami. Więcej ciekawych informacji na temat działania i zastosowania zabiegów Indiba dostępnych jest na stronie internetowej https://recovery-point.pl/usluga/indiba/.
Pomimo tego, że zabieg jest w pełni bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia pacjentów, to przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest ciąża, posiadanie wszczepionego rozrusznika sercowego lub innych implantów elektronicznych oraz zakrzepica żył.

Indiba – efekty

Jesteś ciekaw na jakie pozytywne rezultaty mogą liczyć osoby, które zdecydowały się na zabiegi Indiba? Na wstępie warto wspomnieć o tym, że zgodnie z opinią wszystkich pacjentów, znaczna poprawa samopoczucia oraz ukojenie występujących dolegliwości bólowych jest wyraźnie odczuwalne natychmiast po pierwszym spotkaniu z fizjoterapeutą. Co wpływa na szybkość działania zabiegów? Otóż, za ten fakt w dużej mierze odpowiada zastosowanie innowacyjnej technologii, która skupia się na wykorzystaniu prądu radio-frekwencyjnego o częstotliwości równej 448 kH połączonej z terapią manualną. Oprócz tego zabiegi Indiba skutecznie zmniejszają obrzęki oraz redukują napięcie mięśniowe, a dodatkowo także przyspieszają metabolizm komórek tkankowych, co z kolei pozytywnie wpływa na procesy ich regeneracji.
Oczywiście najlepsze rezultaty przynosi przeprowadzenie całej serii zabiegów Indiba, wykonywanych systematycznie, w regularnych ostępach czasowych i co najważniejsze przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta, bowiem dostosowana powinna ona być do występujących schorzeń i dolegliwości. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *