Jak dobrze wybrać okulary z cylindrem?

Wada wzroku, jaką jest astygmatyzm, dotyczy niemalże co trzeciej osoby na świecie i ma wpływ zarówno na nasze widzenie z bliska, jak i z daleka. Występuje ona wtedy, gdy krzywizna oka jest nierówna, więc promienie światła nie skupiają się w prawidłowy sposób na naszej siatkówce, sprawia, że nasze widzenie jest nieostre, czy rozmyte. Jeśli mamy problemy z astygmatyzmem, to przy kolejnym badaniu wady wzroku na naszej recepcie mogą się znaleźć takie informacje jak cylinder podawany w dioptriach oraz oś, pomogą one optykom dobrać odpowiednie okulary ze szkłami cylindrycznymi.

Skoryguj swoje wady wzroku wybierając okulary z cylindrem

Jeśli masz astygmatyzm, to związanych jest z nimi wiele objawów, które mogą zasugerować nam wizytę u okulisty. Niewyraźne widzenie zarówno z bliska, jak i daleka, to jedna z podstawowych wad związanych z wysokim astygmatyzmem. Ponadto widzenie w nocy jest znacznie gorsze, a reflektory nadjeżdżających samochodów mogą być bardzo nieprzyjemne dla naszych oczu.  Może również występować ból głowy i oczu, ze względu na tę wadę wzroku można źle postrzegać płaszczyzny, widzieć zakręcające linie proste oraz nie widzieć przestrzennie w prawidłowy sposób. Ze zniekształceniem widzenia, jakie powoduje astygmatyzm, mogą również borykać się dzieci. Jeśli siada blisko telewizora i często mruży oraz trze swoje oczy, to warto wybrać się z nim do okulisty.

Żeby w nowych okularach mieć szkła cylindryczne, w naszej recepcie powinny się znaleźć takie informacje jak cylinder, który wyrażany jest w dioptriach oraz oś cylindra, która wskazuje kierunek astygmatyzmu. Warto znać wszystkie informacje, które mogą znaleźć się na naszej recepcie od okulisty, aby wybrać odpowiednie dla siebie okulary z cylindrem. Astygmatyzm jest wadą wzroku, która może być spowodowana wieloma różnymi sytuacjami, chorobami takimi jak stożek rogówki, a także może być wrodzona. Inny kształt rogówki sprawia, że promienie świetlne nie są skupiane na obszarze siatkówki, przez co widziany obraz może być nieostry, lub możemy mieć problemy z ocenieniem odległości, czy kształtu przedmiotów.

Wybierz okulary z cylindrem i popraw swoją jakość widzenia

Dzięki okularom cylindrycznym ostrość widzenia ulegnie znacznej poprawie, ponieważ promienie światła zbierają się odpowiednio na siatkówce oka. Warto jednak brać pod uwagę wyjątkowe sytuacje, kiedy może się zdarzyć, że zakładając okulary ze szkłami korygującymi astygmatyzm, czujemy się bardzo nieswojo, a podłoże może uciekać nam spod nóg. Po zastosowaniu szkieł cylindrycznych nasz mózg musi przyzwyczaić się do nowej interpretacji informacji płynących z naszych oczu i stąd może wynikać ten chwilowy efekt. Należy również pamiętać o tym, że w razie efektów ubocznych zawsze należy konsultować się ze specjalistą, ponieważ mogą się zdarzyć nawet sytuacje, kiedy pełna korekcja astygmatyzmu nie jest przyjmowana przez nasz organizm, więc odpowiednio może być ona zmniejszona, aby pacjent czuł się jak najlepiej.