Odtruwanie alkoholowe Gdańsk – gdzie szukać pomocy w walce z nałogiem? 

Uzależnienie od alkoholu to problem, z którym zmagają się setki tysięcy Polaków. Te liczby są przytłaczające, szczególnie że nałóg ten niesie za sobą okrutne konsekwencje. Niszczy nie tylko zdrowie, ale i relacje. Może pozbawić nawet życia. Leczenie to niezbędny krok do wyjścia z nałogu. A jego pierwszym krokiem jest zwykle odtruwanie alkoholowe. Gdańsk to miasto, w którym można znaleźć pomoc w tym zakresie. Gdzie jej szukać? 

Odtruwanie alkoholowe – co to jest i na czym polega?

Odtruwanie alkoholowe to przede wszystkim szansa na wygranie walki z nałogiem. Nie jest to jeszcze leczenie, ale jego fundament. Detoks to bowiem pierwszy krok do rozpoczęcia terapii alkoholizmu. Ma on za zadanie dokładne przygotowanie organizmu do rozpoczęcia leczenia i pomóc w odstawieniu alkoholu w sposób kontrolowany i w pełni bezpieczny.

Alkohol to substancja silnie trująca. Nie bez powodu po upojeniu alkoholowym pojawia się zjawisko takie, jak tak zwany kac. To efekt metabolizowania alkoholu w organizmie. Ten proces zachodzi głównie w wątrobie, gdzie alkohol etylowy przekształca się w kwas octowy – substancję toksyczną jeszcze bardziej niż sam alkohol. Prócz tego, regularne spożywanie alkoholu prowadzi również do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego też organizm osoby uzależnionej jest zwykle bardzo słaby i wycieńczony. Samodzielne odstawienie alkoholu powoduje zwykle w takiej sytuacji szybkie wystąpienie tzw. głodu biochemicznego. Dlatego też tak ważne jest, by przeprowadzić detoks pod okiem specjalisty.

Alkohol zawiera szereg toksyn. Osoby uzależnione, wpadające w ciągi, mogą pić kilka dni lub tygodni. To prowadzi do zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej, niedoborów witamin i minerałów. Związki zawarte w alkoholu biorą udział w metabolizmie, dlatego gwałtowane odstawienie substancji odurzających powoduje nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego będącego odpowiedzią organizmu na głód biochemiczny. Ratunkiem w takiej sytuacji jest odtrucie organizmu.

Odtrucie alkoholowe polega przede wszystkim na usunięciu z krwiobiegu wszystkich toksyn pochodzących z alkoholu. Podczas detoksu uzupełniane są też wszelkie niedobory witamin, minerałów i elektrolitów.

Detoks alkoholowy – dla kogo?

Zabieg odtrucia alkoholowego przeznaczony jest dla każdego, kto chce zacząć walkę z leczeniem nałogu alkoholowego. Taki detoks jest rekomendowany przede wszystkim osobom nadużywającym alkoholu. Mogą być to zarówno osoby, które chcą poddać się leczeniu, jak i takie, których głównym celem jest jedynie oczyszczenie organizmu z toksyn, ale nie będą podejmować kolejnych kroków w zakresie terapii. Warto podkreślić, że taki detoks alkoholowy przeprowadza się jedynie, gdy pacjent wyraża dobrowolną tego chęć.

Co ciekawe, odtruwanie alkoholowe sprawdzi się również u osób nieuzależnionych. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy wypije się w krótkim czasie zbyt dużą ilość alkoholu. Odtrucie pomaga wtedy uzupełnić wszelkie niedobory i oczyścić organizm z toksyn, by szybciej wrócić do dobrej kondycji.

Odtrucie alkoholowe – dostępne możliwości

Jeśli chodzi o odtrucie alkoholowe Gdańsk zapewnia całkiem sporo możliwości. Istnieją różne sposoby przeprowadzania takiego leczenia. Można zrobić to w specjalnym środku, ale także w domu. Ośrodki terapii leczenia alkoholizmu jeszcze do niedawna były jedyną opcją. Wciąż jest to naprawdę świetne rozwiązanie – szczególnie dla osób, które od razu po detoksie chcą podjąć się leczenia. To bowiem właściwie zawsze powinno odbywać się właśnie w takim ośrodku.

Detoks alkoholowy w domu to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na komfort przejścia przez ten proces w znanym, bezpiecznym miejscu, jakim jest właśnie własny dom. Nie trzeba nigdzie wychodzić, co jest dużym plusem ze względu na objawy mogące towarzyszyć oczyszczaniu. Najczęściej jest to drżenie mięśni, wymioty, migreny i uczucie dużego osłabienia. Warto dodać, że detoks w domu przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów.

Przebieg odtrucia alkoholowego

Jak wygląda odtrucie alkoholowe w domu? Przede wszystkim przeprowadzane jest ono poprzez podawanie kroplówek. Są to specjalnie przygotowane mieszanki, mające na celu przyspieszoną eliminację toksyn oraz przywrócenie równowagi w gospodarce wodno-jelitowej organizmu. Kroplówki dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przy detoksie alkoholowym bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności. Pierwszym etapem jest właśnie detoksykacja. Dopiero po jej przeprowadzeniu uzupełnia się wszelkie niedobory, a następnie elektrolity.

Detoks alkoholowy Gdańsk – gdzie szukać pomocy?

Jeśli chodzi odtruwanie alkoholowe Gdańsk to miasto, w którym bez problemu można znaleźć detoks domowy. Tak usługę zamówić można z łatwością przez internet. Oferuje ją obecnie wiele renomowanych klinik i innych firm medycznych, dlatego też wybór jest naprawdę duży.

A ile kosztuje takie odtruwanie alkoholowe? W przypadku usługi domowej jest to zależne od wielu czynników. Kluczowym jest objętość zastosowanej kroplówki i jej rodzaj.