Zdrowie

Jak wybrać perukę naturalną?

Peruka naturalna to najtrwalszy rodzaj peruk, który najlepiej oddaje wygląd i strukturą włosów własnych. To inwestycja na lata, dlatego warto podejść rozważnie do zakupu. W artykule wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z perukami naturalnymi i czym warto kierować się przy wyborze.

Dlaczego peruka z włosa naturalnego?

Peruki naturalne charakteryzuje wysoka trwałość. Przy dbaniu o regularną pielęgnację mogą być noszone do 4 lat w bardzo dobrym stanie. Naturalne włosy w peruce nie różnią się niczym od włosów własnych, dlatego nie wymagają specjalistycznych produktów do ich mycia. Peruki damskie posiadają różne rodzaje czepków. Najwyższy komfort noszenia zapewniają modele z elementami mikroskóry, czyli materiału imitującego prawdziwą skórę. Taki typ sprawdzi się szczególnie dla osób dotkniętych problemem łysienia, których skóra głowy jest bardziej wymagająca. Peruki z włosów naturalnych można tonować i farbować, w przeciwieństwie do produktów syntetycznych. Są odporne na wysoką temperaturę, co pozwala na używanie prostownicy i lokówki.

Jaki rodzaj włosów wybrać?

Peruka naturalna może być wykonana z różnych rodzajów włosów. Każdy z nich ma nieco inną strukturę włosa, co przekłada się na wygodę noszenia. Wśród peruk naturalnych włosy słowiańskie są najbardziej cenionym rodzajem. Często są niefarbowane, cechuje je podatność na układanie. Ich naturalny kolor oscyluje w odcieniach ciemnych blondów i jasnych brązów. Podobne właściwości do włosów słowiańskich mają włosy europejskie, które są pozyskiwane głównie od włoszek i hiszpanek. Mają gładką i elastyczną strukturę włosa. Naturalny kolor jest ciemny, jednak często poddaje się je zabiegom rozjaśniającym. Peruki naturalne z włosów brazylijskich i indyjskich cechuje mocna i stosunkowo ciężka struktura włosa. Wiele modeli posiada kręcone lub falowane pasma.

Wybierz sprawdzonego sprzedawcę

Peruki naturalne to produkty o najwyższej jakości. Dobrze odwzorowują własne włosy, dlatego tak często są wybierane przez osoby z problemem łysienia, którym zależy na jak najbardziej realistycznym efekcie. Peruki z naturalnych włosów nie należą do najtańszych, jednak w tej cenie otrzymujemy idealnie wykonany produkt. Branża perukarska śledzi na bieżąco trendy fryzjerskie, żeby każda klientka mogła pozwolić sobie na stylową fryzurę. Sklep Tanie Peruki oferuje peruki naturalne, które łączą w sobie nienaganną jakość i modny design. Asortyment stale się poszerza, aby zaoferować klientkom jak najwięcej produktów do wyboru.