Jak ułatwić codzienne kąpiele?

Zapewne domyślamy się, że wraz z biegiem czasu i bardziej podeszłym wiekiem możemy mieć spore problemy z wykonywaniem jednej z bardziej kluczowych czynności dnia codziennego jaką jest kąpanie. Właśnie, dlatego jeśli tak właśnie to wygląda warto pomyśleć nad tym, aby w jakiś sposób sobie to ułatwić. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, a jednym z nich jest skorzystanie z czegoś takiego jak wózki toaletowo prysznicowe. Zdecydowanie taki wózek prysznicowy dla seniora jest w stanie w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo podczas codziennych kąpieli. Jednak nie o samą kwestię bezpieczeństwa tutaj chodzi, bo trzeba również pamiętać o wygodzie.

Pomoc w zakupie wózka

Osoby w podeszłym wieku często mogą mieć problemy z utrzymywaniem równowagi i zdecydowanie wygodniej będzie im kąpać się na siedząco – taki wózek jest zatem idealnym rozwiązaniem. Pewni niektórzy z nas wiedzą o tym, że jego zakup wiąże się z dosyć wysokimi kosztami. W naszym kraju wszystkie tego typu rzeczy wymagają sporego wkładu finansowego. Z drugiej strony warto wiedzieć o tym, że mamy możliwość uzyskania dofinansowania, a dzięki temu zapłacimy zdecydowanie mniej. Załatwienie czegoś takiego wbrew pozorom wcale nie jest takie skomplikowane i jak najbardziej warto skorzystać z takiej opcji.

Cechy charakterystyczne wózka prysznicowego

Jeśli chodzi o sam wózek to jest on niezwykle komfortowy w codziennym użytkowaniu. Ważne w jego budowie jest to, że pod siedziskiem posiada specjalny pojemnik sanitarny co sprawia, że senior wcale nie musi z niego wstawać, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Dodatkowo wspomniany wózek posiada liczne barierki, aby korzystanie z niego było w pełni bezpieczne. Tak jak wcześniej było wspomniane seniorzy mają często problem z utrzymaniem równowagi, a co za tym idzie barierki są niesamowicie przydatne i pomocne. Ponadto wózek posiada gumowe kółka wraz z oddzielnymi hamulcami na każde z nich co sprawia, że jeżdżenie nim po wodzie nie sprawia problemów.