Leczenie zębów u dzieci

Każdy chce mieć zdrowe zęby, aż do starości. Jedni mają zęby bardziej wytrzymałe, a inni mniej. Jeśli chodzi o problemy z zębami to są one szczególnie popularne u dzieci. Zazwyczaj wynika to ze złej higieny lub pewnych uwarunkowań genetycznych. Nie zawsze jednak zależy to od samego dziecka. Jeśli chcemy wybrać się z naszym dzieckiem do dentysty i nie wiemy, jakie miejsce będzie odpowiednie, warto rozważyć wizytę pod tym linkiem: https://klinikastomatologii.eu/stomatologia-dziecieca/. Dzieci najczęściej mocno przeżywają wizyty u stomatologa i jest to zupełnie normalne. Dlatego tak ważne jest, aby chodzić w miejsca, które są przyjazne naszym dzieciom.

Profesjonalna klinika

Jeśli chcemy, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem, najlepiej jest zacząć odwiedzać stomatologa jeszcze wtedy, gdy dziecko jest małe, aby po prostu się z nim zapoznało. Klinika pod tym linkiem znajduje się w Łodzi i jest to miejsce, które cechuje profesjonalna obsługa i najwyższy poziom obsługi. Co ważne, jest to również miejsce, gdzie specjaliści mają odpowiednie podejście do dzieci, przez co mali pacjenci często tam wracają i miło je wspominają. Najczęstszym problemem u dzieci, jeśli chodzi o uzębienie jest próchnica. Wynika ona z różnych przyczyn.

Co jest przyczyną próchnicy?

Pierwszą z nich jest oczywiście niewłaściwa higiena, co jest w pewnym stopniu logiczne. Dodatkowo trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, że jeśli matka dziecka ma próchnicę to bardzo często dziecko również. Jeśli chodzi o samo leczenie to przede wszystkim w początkowej fazie polega ono na wypełnianiu ubytków w zębach. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można skorzystać z zabiegu lapisowania. Polega on na położeniu na zęby mleczne specjalnego preparatu z 40% roztworem azotanu srebra, który zabezpiecza zęby przed dalszym rozwojem choroby. Jest to również dobry sposób, a przede wszystkim alternatywa w przypadku, gdy dziecko jest niespokojne na fotelu i nie chce współpracować z dentystą. Warto wiedzieć, że na takie zabiegi powinno decydować się jak najszybciej.