Zdrowie

Lipolaser – redukcja tkanki tłuszczowej zimnym laserem

Lipolaser – redukcja tkanki tłuszczowej zimnym laserem

Lipolaser to zimny laser z grupy laserów diodowych klasy 3D. Wykorzystuje się go do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to metoda dużo mniej inwazyjna niż klasyczne rozwiązania, np. liposukcja. 

Zalety wynikające z wykorzystania lipolasera

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej lipolaserem jest bezpieczny i nieinwazyjny. Jedna sesja trwa zaledwie 20 minut i można za jej pomocą usunąć tkankę tłuszczową z dowolnej części ciała – brzucha, ramion, ud, kolan etc. Aby efekt był jeszcze lepszy poza laserem diodowym można także użyć specjalnego lasera biostymulującego, który wspomoże układ limfatyczny w usuwaniu produktów rozpadu tkanki tłuszczowej. 

Zabieg lipolaserem jest bardzo skuteczny. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje bez uszkodzenia nerwów, naczyń oraz skóry. Nie pozostawia on śladów na skórze, nie jest także konieczna rekonwalescenja. Skutki uboczne praktycznie nie występują.

Kilka słów o działaniu lipolasera

Emitowana przez laser fala świetlna o długości 650 jest skupiana na komórkach tłuszczowych. W wyniku koncentracji energii następuje w nich reakcja na skutek, której zgromadzone trójglicerydy zostają rozbite na glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe. Kwasy są metabolizowane przez układ limfatyczny i wydalane z organizmu. Lipolaser działa tylko na komórki tłuszczowe, pozostawiając sąsiadujące tkanki w stanie nienaruszonym. W wyniku oddziaływania wiązki światła nie następuje uszkodzenie błon komórek, a jedynie zmniejszenie ich zawartości a w rezultacie objętości.

Co jest ważne przy zakupie urządzenia do laserowej redukcji tkanki tłuszczowej?

Lipolaser powinien pochodzić od renomowanego producenta. Obowiązkowo powinien posiadać wszystkie wymagane prawem certyfikaty, tylko wtedy będzie bowiem całkowicie bezpieczny. Wysoka jakość wykonania to gwarancja niezawodności i długotrwałego użytkowania .Warto więc zwrócić uwagę, aby urządzenie wyprodukowane było z dobrych, trwałych materiałów. 

Aby rozszerzyć zakres oferowanych usług warto zakupić lipolaser wyposażony w głowice różnej wielkości. Duże przydadzą się do zabiegów w obrębie brzucha lub pośladków, mniejsze na przykładowo ręce czy łydki. Aby natomiast obniżyć koszty inwestycji, nie tracąc na jakości, warto rozważyć zakup kombajnu kosmetycznego. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko umożliwi wykonywanie większej ilości zabiegów, ale również zajmie mniej miejsca niż pojedyncze urządzenia.

Koszt zakupu lipolasera

Ceny laserów diodowych do redukcji tkanki tłuszczowej są bardzo zróżnicowane. Ich cena zależy od producenta, jakości wykonania oraz tego czy jest on elementem kombajnu czy samodzielnym urządzeniem. Generalnie należy liczyć się z kosztem od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *