Podologia

Zabiegi dla stóp u kosmetyczki

Zabiegi dla stóp u kosmetyczki

Zabiegi dla stóp, to obok manicure i oczyszczania twarzy, jedne z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, szczególnie w miesiącach, gdzie nosimy odkryte obuwie chcemy, by nasze stopy wyglądały jak najlepiej. Większość zabiegów to zabiegi typowo pielęgnacyjne, które poprawiają nawilżenie stóp i sprawiają, że wyglądają one po prostu ładnie. Istnieją jednak również zabiegi, które przynoszą niezwykłą ulgę – mowa tutaj o problemach z odciskami i wrastającymi paznokciami. To również rzeczy, z którymi kosmetyczki wiedzą dokładnie jak się rozprawić. Jakie więc zabiegi będą najlepsze dla was i w czym można wybierać?

Pedicure dla stóp

Pedicure to najczęściej wybierany zabieg u kosmetyczek, jeśli chodzi o stopy. Wszyscy chcemy mieć piękne paznokcie, a dzięki swoim umiejętnością, kosmetyczki mogą nam takie dać. Pedicure może wyglądać bardzo różnie, wszystko zależy od tego jaki rodzaj pedicure wybierzemy. Zazwyczaj jednak opiera się na początek na kąpieli stóp z różnymi olejkami, ziołami, lub solą. Później kosmetyczka przechodzi do nadania naszym paznokciom dobrego kształtu, usunięcia wrastających paznokci, oraz nawilżenia stóp. Nawilżanie może odbywać się na wiele sposobów – od zabiegów parafinowych, do zwykłego nałożenia maski nawilżającej. Następnie zostaje tylko zrobienie samych paznokci. To czy będą one zwyczajnie pomalowane lakierem, czy zrobione metodą hybrydową, to już indywidualna decyzja. Taki zabieg jest dość czasochłonny, ale przyznać trzeba że daje świetne efekty i pozwala nam cieszyć się pięknem stóp nawet przez następny miesiąc.

Zabiegi nawilżające i złuszczające

Prócz pedicure, dodatkowo u kosmetyczek zastosować można różnego rodzaju zabiegi nawilżające oraz złuszczające martwy naskórek. Są to dodatkowe zabiegi, które sprawdzają się w przypadkach, gdy do czynienia mamy z naprawdę przesuszoną skórę, która jest wynikiem różnych sytuacji. Takie zabiegi opierają się na zabiegach parafinowych, kąpielach stóp w różnych substancjach, a także nakładanie specjalistycznych maści. Żaden krem, który użyjemy w zaciszu domowym z pewnością nie da tak szybkich i tak mocnych efektów.
Złuszczanie z kolei, to zazwyczaj mocne peelingi z użyciem kwasów. Sprawdzają się u osób, które mają problemy z nawracającymi odciskami. W tym przypadku jednak musimy uważać, bo zabiegi są nieco inwazyjne i w niektórych sytuacjach nie są wskazane.

Usuwanie odcisków i innych bolesnych zmian

Usuwanie odcisków w Warszawie oraz w innych miastach Polski, bardzo często wykonywane jest w gabinetach kosmetycznych. Nie jest w tym nic dziwnego, niezbyt rozległe odciski jest w stanie usunąć kosmetyczka przy użyciu niezbyt inwazyjnych sposobów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli do czynienia mamy z głębokimi odciskami z tzw. korzeniem. Są to zmiany chorobowe, przy których często występuje także stan zapalny. Takie usuwanie odcisków powinno być wykonywane u innego specjalisty, a mianowicie u podologa. Taki specjalista jest w stanie wykorzystać inne techniki, takie jak między innymi laserowe usuwanie odcisków, dzięki czemu będzie bardziej skuteczny i z pewnością dokładniejszy niż zwykła kosmetyczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *