Prywatna opieka medyczna – jakie ma zalety?

W Polsce niemal wszyscy mają możliwość korzystania z nieodpłatnych usług publicznej opieki zdrowotnej, a mimo to, prawie co czwarta osoba ma wykupioną prywatną opiekę. Dzieje się tak, ponieważ usługom, jakie proponują publiczne placówki, daleko jest do ideału, a osoba chora często bardzo długo oczekuje na spotkanie ze specjalistą. O zdrowie należy dbać zawsze, dlatego warto zastanowić się nad lepszym rozwiązaniem problemu.

Na czym polega prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatna opieka medyczna bardzo różni się od tej publicznej, co można zauważyć niemal na każdym kroku. Przede wszystkim z ubezpieczenia państwowego nie można zrezygnować. Składki na ubezpieczenie musi odprowadzać każdy pracownik, a także emeryci, renciści, zarejestrowane osoby bezrobotne, kobiety w ciąży i dzieci do ukończenia osiemnastego roku życia. Natomiast każda osoba może dobrowolnie zdecydować się na ubezpieczenie prywatne, które jest niezależne od publicznej ochrony zdrowia. W ramach składki, którą wpłaca się co miesiąc, można korzystać z usług dostępnych w placówkach prywatnych. Składki za podstawową opiekę nie są wysokie, dlatego stać na nie, w zasadzie, każdego. Najczęściej wizyty obejmują usługi specjalistów z różnych dziedzin, a także badania, szczepienia czy opiekę pielęgniarską. Prywatna opieka nie obejmuje jednak pomocy w nagłych przypadkach i leczenia operacyjnego, stąd nie może w pełni zastąpić ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia. Pakiety zazwyczaj obejmują zarówno procedury jak USG czy EKG, jak i analizy laboratoryjne. Korzystając z tej opcji, nie trzeba martwić się o skierowania, a cały proces jest płynny i sprawny.

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej opieki medycznej?

Prywatna opieka medyczna to przede wszystkim swobodny dostęp do konsultacji u specjalistów, podczas gdy w przychodniach publicznych na wizytę zazwyczaj pacjent jest zmuszony czekać miesiącami. Dodatkowo usługi, jakie są realizowane w ramach pakietów medycznych, odbywają się w nowoczesnych placówkach z dostępem do wysokiej jakości sprzętu. Co ważne, jeśli pacjent decyduje się na ubezpieczenie rodzinne lub grupowe, otrzymuje dodatkowe usługi w ramach świadczeń i dużo atrakcyjniejszą cenę za pakiet. Inne ważne zalety to m.in.: dostęp do zaawansowanych procedur, w tym nowoczesnych badań, których często brakuje w placówkach publicznych, łatwiejsza profilaktyka, obsługa pacjenta na wysokim poziomie, szybka i łatwa rejestracja telefoniczna lub online, a także możliwość korzystania z różnych placówek w ramach jednego pakietu medycznego. Co ciekawe, coraz więcej placówek oferujących prywatną opiekę medyczną zapewnia nie tylko dostęp do badań online, ale również możliwość zdalnej konsultacji wyników z lekarzem. Pacjenci mają także możliwość bezpłatnej zmiany terminu wizyty lekarskiej oraz skorzystania z ciekawych promocji i akcji organizowanych w ramach ubezpieczenia. Każdy pakiet medyczny jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki czemu nie przepłaca on za wizyty, których nie wykorzysta. Więcej informacji na temat prywatnej opieki medycznej znajdziecie na stronie internetowej https://cmp.med.pl/.