Trening brzucha w domu

 

  Trening brzucha w domu

Któż z nas nie marzy o płaskim i pięknie wyrzeźbionym brzuchu. Niestety ta konkretna partia ciała na to do siebie, że trudno  jest pozbyć się z niej, zalegającej tkanki tłuszczowej. Niemniej jednak przy regularnych ćwiczeniach możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę, jednakże będzie to wymagało od nas zarówno sporej motywacji, jak i systematyczności.  Jednakże należy pamiętać, że każdy trening zaczyna się w naszej kuchni, wobec czego przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której nie zabraknie błonnika. Jest on bowiem sprzymierzeńcem walki i ładną figurę.

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń, jakie stosuje się w celu ładnego ukształtowania mięśni brzucha jest aerobiczna 6 weidera. Składa się ona z zestawu 6 ćwiczeń, wykonywanych w pozycji leżącej, na plecach. Każdego dnia ilość powtórzeń się zwiększa, a całość treningu w przypadku tych konkretnych ćwiczeń jest zaplanowana na 40 dni. Po tym czasie powinniśmy zauważyć znaczną różnicę w kondycji naszego brzucha. Należy jednak pamiętać, aby każde ze ćwiczeń wykonywać z odpowiednią starannością, bowiem tylko wówczas będziemy mogli zauważyć widoczną zmianę, a jednocześnie nie nadwyrężymy kręgosłupa w trakcie tej aktywności.

Inna propozycją, jaka świetnie sprawdzi się jeżeli chodzi o trening brzucha w domu jest tzw. deska. Ćwiczenie to, choć na pozór wydaje się banalnie proste, w rzeczywistości wymaga bardzo intensywnego zaangażowania mięśni. Aby ją wykonać należy wykonać podpór przodem, opierając się na przedramionach. Nogi opieramy o podłoże tak jak przy klasycznych pompkach. W takiej pozycji na początek musimy wytrzymać kilka sekund, a w kolejnych dniach czas podporu znacznie się wydłuża. Pełen trening w tym przypadku wynosi 30 dni, jednak co kilka dni należy zrobić jednodniową przerwę na odpoczynek. Ćwiczenia na brzuch, wykonywane w domu mogą być równie skuteczne, jak te wykonywane na siłowni. Należy jednak trzymać się harmonogramu treningu, a także pamiętać o odpowiedniej diecie. – https://www.zdrowenoni.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *