USG jąder badaniem powodującym wstyd i stres – czy tak powinno być?
USG jąder badaniem powodującym wstyd i stres – czy tak powinno być?
Często wizyty u lekarzy i wszelkiego typu badania z tym związane powodują dyskomfort u pacjentów. Podobnie jest w przypadku mężczyzn, gdy chodzi o USG jąder. Panowie często czują wstyd oraz się stresują. Czy tak faktycznie powinno być? Czy tego typu badania to powód do wstydu? Sprawdzamy!
Wstydliwe badanie USG jąder
Dlaczego mężczyźni wstydzą się usg jader warszawa? Pewnie z tego samego powodu, dla którego kobiety unikają wizyty u ginekologa, zostaje zakłócona ich intymność. Jednak tak naprawdę warto na badanie spojrzeć z innej strony, to jedyny skuteczny sposób na zdiagnozowanie schorzeń moszny oraz jej narządów, w tym jąder, czy najądrzy. Czy nie lepiej wcześniej dowiedzieć się, że coś nam dolega i rozpocząć leczenie, które nie będzie wprowadzało zamętu do codzienności? Na to pytanie każdy mężczyzna powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Niezależnie od odpowiedzi, warto być wyczulonym na pewne dolegliwości bólowe oraz dyskomfort. Co więcej, warto obserwować swoje ciało, wszelkie zmniejszenia, zwiększenia czy opuchliznę jąder warto konsultować z lekarzem. To samo dotyczy zaczerwienienia, guzków, czy innych niepokojących dolegliwości, które zakłócają wykonywanie podstawowych czynności.
Czy mężczyźni powinni się wstydzić badania?
Oczywiście, że nie. Zarówno wstyd, jak i stres są w tym przypadku zupełnie niepotrzebne. Dla lekarza prowadzącego badanie jest to tylko procedura diagnostyczna. Co więcej, badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, więc to dodatkowa zaleta przemawiająca na korzyść pacjentów. Dodam tylko, że USG jąder wykonywane jest zawsze w warunkach intymnych, co oznacza, że w całej procedurze uczestniczą tylko dwie osoby – pacjent i lekarz. Jedyne czego mężczyźni powinni się wstydzić to fakt, że boją się wizyty i samego badania. Pamiętajmy, że profilaktyka jest bardzo ważna w większości schorzeń i im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym skuteczniejsze leczenie i możliwość powrotu do zdrowia.