Zdrowie

Wsparcie dla bliskich w leczeniu osób uzależnionych

 

Podczas leczenia uzależnień (od alkoholu, narkotyków, leków) osoby z najbliższego otoczenia odgrywają fundamentalną rolę.  Często jednak bliscy także potrzebują wsparcia. terapeuty. Dobra klinika leczenia uzależnień może zapewnić pomoc nie tylko uzależnionemu pacjentowi, ale także otoczyć opieką jego rodzinę i bliskich.

Pomoc najbliższych podczas wychodzenia z nałogu

Osoba uzależniona od spożywania alkoholu, brania leków lub narkotyków zazwyczaj sama musi podjąć świadomą decyzję o udaniu się na terapię. Nierzadko jej rodzina i bliscy mają w tym swój duży udział.

To właśnie osoby z najbliższego otoczenia codziennie mierzą się z problemami wspólnego życia z nałogowcem. Także podczas leczenia odgrywają ważną rolę – ich wsparcie jest nieocenione.

W trakcie kompleksowej terapii uzależnień warto pochylić się także nad rodziną pacjenta oraz osobami z którymi ma bliskie relacje. Oni również mogą potrzebować profesjonalnego wsparcia terapeuty lub psychologa.

Kontakt z Kliniką może pozwolić określić potrzeby Rodziny

Klinika leczenia uzależnień MEDLIFE daje całej Rodzinie I  bliskim pacjenta możliwość skorzystania z konsultacji. Podczas nich, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień określi, czy osoba potrzebuje dodatkowej terapii. Jeżeli nie – podczas konsultacji przedstawiciel Kliniki MEDLIFE przekaże kilka cennych wskazówek. W przypadku wystąpienia potrzeby odbycia dodatkowych spotkań, członek rodziny pacjenta lub inna bliska mu osoba zostanie skierowana do odpowiedniej osoby – terapeuty lub psychologa.

Po wejściu na stronę Kliniki leczenia uzależnień bez trudu sprawdzisz oferty, ścieżkę kontaktu oraz możliwość umówienia wizyty w dogodnym terminie.

Placówki MEDLIFE, w których odbywają się zajęcia terapeutyczne dla członków rodzinny pacjenta znajdują się w Warszawie i Konstancinie. MEDLIFE udostępnia swoim Klientom możliwość wybrania dogodnej formy przeprowadzenia terapii – spotkania indywidualne i grupowe, a także sesje dla całej rodziny.

Kompleksowe podejście daje największe szanse na sukces

Leczenie uzależnień może wymagać wysiłku całej rodziny i działań podejmowanych wspólnie po konsultacji z terapeutą. Takie podejście znacznie zwiększa szansę na wyjście z nałogu i długotrwałe podtrzymanie rezultatów terapii.

Starania osoby uzależnionej mogą bowiem okazać się nieskuteczne, gdy jego najbliższe otoczenie nie będzie postępować we właściwy sposób.