Złamanie kończyny a powrót do sprawności – gdzie szukać pomocy?

Złamanie kończyny a powrót do sprawności – gdzie szukać pomocy?

Złamałeś nogę lub rękę? Zastanawiasz się jak teraz wrócić do sprawności sprzed urazu? Zapraszamy do krótkiej lektury! Z poniższego tekstu dowiesz się, gdzie szukać pomocy!

Każdy, kto chociaż raz w życiu złamał sobie kończynę, zgodzi się ze mną, że powrót do dawnej sprawności bywa trudny. Niektórzy na własną rękę próbują wykonywać ćwiczenia na poprawienie sprawności ręki, lecz czasami te wysiłki bywają daremne. Wszystko dlatego, że tylko specjalista jest w stanie określić i dobrać ćwiczenia, które będą odpowiednie dla danego złamania. Dlatego, zamiast wykonywać ćwiczenia we własnym zakresie i jednocześnie marnować czas, lepiej jak najwcześniej pomyśleć o rehabilitacji. Całe szczęście do swojej dyspozycji masz wiele profesjonalnych miejsc, gdzie uzyskasz pomoc.

Rehabilitacja – w ramach NFZ czy prywatna?

Możliwości masz tak naprawdę dwie – zapisać się na rehabilitację w ramach NFZ lub prywatnie. W tym pierwszym wypadku rehabilitacja jest darmowe, aczkolwiek czas oczekiwania na terapię bywa bardzo długi. Niektórzy pacjenci czekają w kolejkach po pół roku, inni jeszcze dłużej. Jeśli chciałbyś szybko wrócić do pełnej sprawności, to nie powinieneś czekać tak długo. Po złamaniach potrzebne jest natychmiastowe działanie, a więc lepiej zapłacić i skorzystać z prywatnej terapii.

Gdzie zapisać się na rehabilitację?

Aby rehabilitacja warszawa żoliborz przyniosła Ci pozytywne efekty, powinieneś poszukać odpowiedniej dla siebie pomocy. Co to oznacza? Prywatny gabinet lub klinika rehabilitacyjna powinna oferować tylko profesjonalne usługi. Dlatego, zanim zapiszesz się na terapię i zapłacisz za cykl zajęć, upewnij się, że masz do czynienia z godną zaufania placówką. Sprawdź, czy pracują w niej wykwalifikowani fizjoterapeuci, czy mają doświadczenie w pracy z pacjentami i jakie opinie mają o danych miejscu klienci. Na te pytania szybko znajdziesz odpowiedzi w sieci. Poświęć zatem trochę czasu na zebranie potrzebnych informacji, a z pewnością uda Ci się znaleźć odpowiednią pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *