Laser na intymne problemy, o których mężczyźni nie chcą mówić

Choć stajemy się coraz bardziej świadomym i otwartym społeczeństwem, jednak dla większości mężczyzn tematy problemów intymnych to nadal tabu. To jest właśnie przyczyną unikania wizyt i konsultacji lekarskich oraz próby przeczekania problemu. Warto mieć jednak świadomość, że im szybciej skorzystasz z fachowej opieki medycznej, tym szybciej odzyskasz dobre samopoczucie, oraz poprawę życia seksualnego.

Laser lepszy od skalpela

Laser jest stosowany w medycynie od dawna i staje się coraz powszechniejszym narzędziem. Wykorzystywany jest w medycynie obrazowej, leczeniu nowotworów, przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, okulistyce, czy też medycynie estetycznej. W ostatnich latach lasery są coraz powszechniej używane do wykonywania drobnych zabiegów również w urologii. Wiązka światła o dużej mocy i małej emisji widma, doskonale się nadaje do wykonywania cięć, koagulacji, odparowywania, czy obróbki mechanicznej.

Odpowiednio dobrana wiązka światła pozwala na wykonywanie precyzyjnych zabiegów bez uszkodzenia otaczających komórek i tkanek, dzięki czemu zabieg jest prostszy a rekonwalescencja znacznie szybsza.

Zabiegi laserowe to doskonały sposób na męskie problemy intymne, więcej na ten temat znajdziesz na https://zabiegidlamezczyzn.pl/.

Jak łatwo rozwiązać problem ze stulejką?

Choć stulejka to zaburzenie, które dotyka przede wszystkim młodych chłopców, jednak okazuje się, że problem ten może dotyczyć nawet 13% mężczyzn. Główną przyczyną pojawienia się stulejki w dorosłym wieku są stany zapalne oraz niewłaściwa higiena stref intymnych. Czym dokładnie jest stulejka? To moment, w którym nie można odprowadzić napletka i odsłonić żołędzi prącia. Często wiąże się to z uczuciem świądu, przeczulicy, a nawet bólu. Nie leczona stulejka prowadzi do ciasnego zwężenia napletka, co skutkuje problemami z oddawaniem moczu i zaburzeniami ejakulacji.

Zależnie od przyczyny pojawienia się stulejki jest ona leczona różnymi metodami. Stosowane są między innymi antybiotyki oraz sterydy, których celem jest usunięcie źródła infekcji i zmniejszenie stanu zapalnego. Przy poważniejszych stanach, może być wymagane przeprowadzenie zabiegu. Do wyboru masz klasyczną metodę chirurgiczną lub nowoczesny zabieg z zastosowaniem lasera. Laserowa operacja stulejki jest przeprowadzana przed doświadczonego urologa, trwa ona krótko, a Ty szybko wracasz do pełni sił.

Meatotomia – prosty sposób na zwężenie ujścia cewki moczowej

Zwężenie cewki moczowej to spowodowane różnymi czynnikami odcinkowe zmniejszenie światła cewki, co utrudnia oddawanie moczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zwężenia cewki moczowej u mężczyzn wzrasta wraz z wiekiem. Przyczyn takich zaburzeń jest kilka, między innymi:

  • Przewlekłe infekcje dróg moczowych;
  • Zmiany nowotworowe;
  • Urazy;
  • Kamica moczowa.

Najczęstszymi objawami takich zaburzeń to nasilające się problemy z oddawaniem moczu: słaby strumień moczu, częste oddawanie moczu, uczucie nieopróżnionego pęcherze. Nieleczone zwężenie cewki może w ostateczności doprowadzić do całkowitego zahamowania mikcji. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest meatotomia, czyli plastyka ujścia zewnętrznego cewki moczowej za pomocą lasera CO2. Dużą zaletą takiego zabiegu jest krótka rekonwalescencja trwająca 1 – 2 dni.

Proste usuwanie niedoskonałości z męskich miejsc intymnych

Urologiczne zabiegi z wykorzystaniem lasera umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie różnych zmian skórnych pojawiających się w obrębie stref intymnych – moszny i prącia. Część z nich, tak jak grudki perliste, czy kaszaki lub włókniaki, wpływają przede wszystkim na wygląd tych stref, choć nie dają żadnych innych objawów. Istnieją jednak również zmiany takie jak liszaj twardzinowy, które mogą powodować świąd, pieczenie, a nawet krwawienie i dyskomfortem przy oddawaniu moczu. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia specjalisty, który przeprowadzi laserowy zabieg usunięcia problematycznych zmian. Dzięki temu szybko wrócisz do normalnego funkcjonowania, bez poczucia wstydu i w pełni sił witalnych.