Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków. Bieganie należy do podstawowej i uniwersalnej formy ruchu przejawianej przez człowieka.

Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków. Bieganie należy do podstawowej i uniwersalnej formy ruchu przejawianej przez człowieka.

Aktualnie biega się jako rekreacja ruchowa lub trening zdrowotny, staje się coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej. Mimo licznych plusów biegania i zalecanej tej formy aktywności siedzącemu społeczeństwu wzrasta ilość kontuzji i urazów z nim związanych. Do przyczyn tego stanu zalicza się nieodpowiednie przygotowanie fizyczne, błędy treningowe, duże obciążenie oraz niewłaściwa biomechanika ruchu. Do tego dokładają się zaburzenia postawy, wynikające z trybu życia. Według wielu publikacji, zajmujących się urazami biegaczy stwierdza się, że na 1000 wybieganych godzin zdarza się 2,5 – 59 przypadków kontuzji. Do najczęstszych urazów wśród biegaczy zalicza się dysfunkcje traktu biodrowo-piszczelowego, konflikty rzepkowo-udowe, zapalenie łąkotek, shinsplints, złamania zmęczeniowe, zapalenie ścięgna Achillesa oraz zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego Kraków.

Rozcięgno podeszwowe jest pasmem włóknistej struktury, ciągnącym się od części przyśrodkowej guza piętowego, następnie poszerza się i dzieli na 5 części, przyczepiając się do palców stopy. Zapalenie rozcięgna podeszwowego objawia się ciągnącym, palącym bólem wzdłuż przebiegu rozcięgna, bólem w okolicy pięty, punktowym bólem pięty po stronie podeszwowej. Towarzyszą temu silne napięcie „łydek”. Dolegliwości najczęściej nasilają się po nocy lub po dłuższym bezruchu i są wynikiem skrócenia włókien rozcięgna podeszwowego oraz sklejenia/zrostów w jego obrębie. Pacjenci, schorzenie to najczęściej komentują jako: „chodzenie po gwoździach”, lub po „rozżarzonych węgłach”.

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego. Kraków. Rozcięgno podeszwowe to pewnego rodzaju kontynuacja mięśnia trójgłowego łydki/ścięgna Achillesa. Ulega częstym uszkodzeniom, gdyż jest to końcowy element przeniesienia sił wytwarzanych przez mięsień trójgłowy łydki, przenoszonych na kość piętową i palce. Diagnostykę rozcięgna podeszwowego rozpoczyna się od badania manualnego stopy, następnie wykonuje się badanie USG, ujawniające zmiany w tkankach miękkich rozcięgna podeszwowego, takie jak: zwłóknienie, nieregularny jego przebieg, blizny, naderwanie. Niekiedy zlecone jest badaniem RTG, na którym udaje się „wychwycić” ostrogę piętową, którą wywołują zwapnienia przyczepu rozcięgna podeszwowego do kości piętowej. Badaniem stosowanym w diagnostyce patologii okolicy podeszwowej stopy jest rezonans magnetyczny o szerszym polu widzenia niż USG. Jednakże wysoki jego koszt sprawia, że odstępuje się od tego badania.

Leczenie rozcięgna podeszwowego. Gdzie szukać pomocy przy zapaleniu rozcięgna podeszwowego w Krakowie? Specjalistyczne leczenie urazów, deformacji czy zmian degeneracyjnych w zakresie stopy, czy stawu skokowego uzyskać możemy m.in. w Sportoklinik na ul. Kieleckiej 2. Sportoklinik rehabilituje pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu, po zabiegach operacyjnych, po urazach i przeciążeniach sportowych oraz zajmuje się objawami przewlekłych stanów zapalnych i wad postawy. Celem głównym Sportokliniki jest zapewnienie pacjentowi optymalnych warunków powrotu do zdrowia – przywrócenie dawnej sprawności ruchowej i aktywności w bezpieczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *