Problem nadmiernej potliwości

Problem nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość to dla wielu osób bardzo wstydliwy problem. Wiele osób w ogóle nie łączy tego problemu z problemami skórnymi, które można pokonać. Leczenie nadmiernej potliwości jest możliwe i to na wiele sposobów – wiele z nich banalnie prostych. Dla wielu to prawdziwe zbawienie! Jakie więc są sposoby na poradzenie sobie z nadmierną potliwością?

Mniej inwazyjne sposoby leczenia nadmiernej potliwości

Leczenie nadmiernej potliwości każdy, kto się z taką potliwością boryka, z pewnością zaczyna od testowania coraz to nowszych antyperspirantów. Jak wiadomo jednak, drogeryjne, zwyczajne antyperspiranty nie radzą sobie z problemem, jeśli ten jest naprawdę duży. Warto w takim przypadku udać się do apteki po bardziej specjalistyczne kosmetyki, które uporają się z problemem. Po pierwsze, jeśli nasze leczenie nadmiernej potliwości ma dotyczyć tylko poszczególnych części ciała, to jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym specjalnymi kosmetykami, którymi smarujemy nasze ciało. Zawarte w kosmetykach składniki działają jak bloker na naszą skórę i sprawiają, że nie pocimy się aż tak bardzo. Nie w każdym przypadku jednak, są to zdrowe sposoby. Jeśli problem jest naprawdę duży, trzeba zainteresować się innymi sposobami na radzenie sobie z nim.

Dieta i zioła na potliwość

Nie bez znaczenia w tym problemie jest sposób w jaki się odżywiamy. Jeśli spożywamy dużo potraw, które są bardzo tłuste, ostre i mają dużą zawartość soli – potliwość może się nasilać. Żeby również dietą móc zmagać się z tym problemem, powinniśmy stawiać na zdrową dietę z dużą zawartością warzyw i owoców. Dzięki nim dostarczymy witaminy i inne cenne składniki naszemu organizmowi. Nie bez znaczenia będzie to dla naszego ogólnego wyglądu i funkcjonowania organizmu. Również zioła mogą pomóc w zwalczaniu przykrego problemu, między innymi pokrzywa. Picie naparów z ziół ma bardzo dobry wpływ na tego rodzaju problemy – nie tylko potliwość, ale też między innymi trądzik czy inne problemy skórne.
W aptekach dostępne są również specjalne preparaty oparte na ziołach w tabletach, które skomponowane są właśnie pod ten problem. Regularne stosowanie takich suplementów może załagodzić, lub w niektórych przypadkach całkowicie wyeliminować problem. Należy jednak przy tym pamiętać, że regularność stosowania jest bardzo ważna i taki preparat musimy stosować przynajmniej przez jakiś dłuższy czas.
A co najważniejsze – organizm, który ma jakieś dysfunkcje, na przykład w postaci nadmiernej potliwości powinniśmy dobrze nawadniać. Picie odpowiedniej ilości wody dziennie jest zbawienne dla naszego organizmu, dlatego też o tym, przede wszystkim nie powinniśmy zapominać.

Radykalne sposoby leczenia nadmiernej potliwości
W naprawdę poważnych przypadkach nadmiernej potliwości, możemy spotkać się z dość radykalnym leczeniem tego problemu. Najczęstszym stosowanym zabiegiem, jest botoks, ten sam, którego używa się w zabiegach medycyny estetycznej. Naukowo udowodniono, że botoks w pewnym stopniu ogranicza potliwość, co świetnie sprawdza się w leczeniu tego nieprzyjemnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *