Łokieć tenisisty – jak przyśpieszyć regenerację?

Łokieć tenisisty – jak przyśpieszyć regenerację?

Medycznie boczne zapalenie nadkłykcia, przez pacjentów lepiej znany jako łokieć tenisisty – jest bolesny. Zwykle spowodowane przez nadużywanie stawu łokciowego, to specyficzne połączenie mięśni i ścięgien w przedramieniu, które powoduje ból, gdy mikroskopijne łzy tworzą stan zapalny. Nadużywasz nie tylko winowajcy, ale również ten mięsień ociera się o pewną powierzchnię kości w przedramieniu, tworząc z czasem powolny proces zużycia.

Istnieje wiele niechirurgicznych opcji leczenia łokcia tenisisty w Krakowie, które mogą poprawić regenerację a nawet, aż 95% pacjentów widzi wyniki bez operacji. Czasami wystarczy kilka tygodni odpoczynku, ale fizjoterapia i leki przeciwzapalne mogą pomóc w zapobieganiu nawrotom. Jeśli w rzeczywistości jesteś tenisistą z łokciem tenisisty, spróbuj zagrać rakietą o większej sztywności strun.

Dla nieszczęśliwców, którzy potrzebują chirurgii, aby naprawić łokieć tenisisty, powrót do gry jest ważną rzeczą. Oto kilka wskazówek, jak przyspieszyć powrót do zdrowia.

Przygotuj się na czekanie

Zwykle celem chirurgii łokcia tenisisty jest usuwanie chorych części mięśnia przedramienia, a następnie ponowne przyłączanie zdrowych części tkanki do kości. Dokładne podejście zależy od Twojego przypadku, ale ponieważ tkanka mięśniowa jest usunięta, będziesz potrzebować czasu, aby odzyskać moc.

Po zdjęciu szyny rozpoczynają się ćwiczenia rozciągające i przywracające elastyczność łokcia. Około dwóch miesięcy po zabiegu do ćwiczeń rozciągających dodawane są ćwiczenia wzmacniające. Powoli zaczną one stopniowo zwiększać siłę pleców. Powrót do aktywności przed zabiegiem może wynosić od czterech do sześciu miesięcy po zabiegu, w zależności od postępów w odzyskiwaniu siły.

Rodzaj operacji, którą przebyłeś ma znaczenie

Cel zabiegu zależy nie tylko od indywidualnego przypadku, ale także od opcji operacyjnych dostępnych dla ciebie. Zazwyczaj operacja łokcia tenisisty może być wykonywana za pomocą otwartych technik chirurgicznych, artroskopowo. Preferowaną metodą dla tego typu urazów tkanek miękkich jest zwykle artroskopia, ale zdarzają się sytuacje, w których otwarta operacja zapewnia lepszy dostęp. Przezskórna tenotomia jest wykonywana przy pomocy ultradźwięków i obejmuje małe miejsce nakłucia.

Metody artroskopowe są minimalnie inwazyjne, podobnie jak przezskórna tenotomia. Procedury te wymagają mniejszych nacięć lub penetracji skóry i przeszkadzają mniej sąsiedniej tkance w porównaniu z operacją otwartą. W związku z tym czas regeneracji będzie szybszy, gdy można uniknąć otwartej operacji. Przezskórna tenotomia oznacza powrót do aktywności średnio 12 tygodni.

Opieka pooperacyjna

Bez względu na rodzaj przeprowadzanego leczenia łokcia tenisisty w Krakowie, wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się z ryzykiem powikłań. Możesz zminimalizować te wartości, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi pielęgnacji po operacji. Te również różnią się w zależności od pacjenta, ale niektóre z bardziej typowych wskazówek dotyczą większości sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *