Leczenie ostrogi piętowej falą uderzeniową

Leczenie ostrogi piętowej falą uderzeniową

Rozwój technologii w medycynie przyczynił się do bardzo szerokiego postępu w kontekście technik leczenia, pozwalając nam na radzenie sobie z wieloma dolegliwościami. Jedną z tych bardziej interesujących metod jest fala uderzeniowa, która pozwala na wyemitowanie specjalnej fali ingerującej w nasze ciało i niwelującej ból. Historia związana z tym narzędziem jest niezwykle ciekawa, gdyż pierwotnie było ono wykorzystywane do dezintegracji kamieni obecnych w nerkach. Niemniej jednak, wraz z rozwojem tych badań zauważono, że działanie fali ma znacznie bogatszy zakres, gdyż działa również przeciwbólowo i niszczy stan zapalny. Z tego właśnie powodu zaczęto ją wykorzystywać w fizjoterapii, a także w leczeniu różnego rodzaju bólu, w szczególności związanego ze stawem ruchowym. W efekcie, gdy stykamy się z problemem, jakim jest ostroga piętowa, fala uderzeniowa może sprawdzić się idealnie.

 

Zasada działania fali uderzeniowej

 

Sama zasada działania fali uderzeniowej jest niezwykle prosta, gdyż wykorzystuje się specjalne urządzenie generujące pod ciśnieniem. W efekcie jego działania, dochodzi do wytwarzania fali ultradźwiękowej, która następnie uderzając w konkretny wybrany punkt naszego ciała, działa przeciwbólowo i likwiduje zapalenia. Istotne w tym wszystkim jest to, że rozwiązanie to jest niezwykle punktowe i pozwala na eliminację bólów, które występują w konkretnym miejscu. Dodatkowo, jej działanie jest na tyle potężne, że w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie i pozwala na likwidację nawet chronicznych dolegliwości. Z tego właśnie powodu, fala uderzeniowa zyskuje coraz większą popularność i bardzo często jest polecana przez wielu lekarzy, po to byśmy mogli w znacznym stopniu pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

 

Ostroga piętowa – problem zdrowotny – Rehabilitacja Warszawa

 

Zagadnienie, jakim jest ostroga piętowa jest niezwykle problematyczne, gdyż dotyka ono wielu osób, które dosyć często nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jako że każdego dnia poruszamy się i bardzo dużo o naszych własnych nogach i nie przykuwamy zbytniej uwagi do ochrony naszych stóp, dochodzi do obstukiwania się pięt o podłoże. W szczególności ma to miejsce, gdy korzystamy z butów posiadających twarde podeszwy, na przykład z eleganckich, klasycznych lakierek. Gdy jesteśmy młodzi, dbanie o nasze stopy nie jest czymś, co przykuwa naszą uwagę, natomiast musimy być świadomi tego, że stopniowo dochodzi do powstania mikrouszkodzeń, w szczególności w naszych stawach, ale także w kościach, powodując czasem poważne dolegliwości.

 

Efekty drobnych, systematycznych uszkodzeń

W efekcie, dochodzi do powstania bardzo potężnego bólu w obrębie naszej pięty, który wynika z nadwyrężenia poszczególnych ścięgien, co w ostatecznym rozrachunku uniemożliwia nam

wykonywanie nawet codziennych zwykłych czynności. Z tego właśnie powodu, niezwykle istotne jest, abyśmy jak najszybciej zareagowali, by po odpowiednim leczeniu móc wrócić do poprzedniej sprawności ruchowej. W wielu sytuacjach ten ból spowodowany jest tak zwaną „ostrogą piętową” i aby móc się z niej wyleczyć, stosuje się różnego rodzaju kuracje, z reguły zakresu fizjoterapii. Niemniej jednak, jeżeli chcemy jak najszybciej zaznać ulgi, warto zastanowić się nad możliwościami fali uderzeniowej. Nowoczesna technika, wykorzystująca zjawisko generowania fali pozwoli nam na szybsze pozbycie się problemu, a także łatwiejszą rekonwalescencję. Dlatego też nie powinniśmy obawiać się nowoczesnych technologii, tylko korzystać z nich, aby móc ułatwić sobie życie.

 

Słowo podsumowania o leczeniu ostrogi piętowej fala uderzeniową

ostroga piętowa to bardzo poważna dolegliwość, skutkująca chronicznym bólem. W efekcie bardzo często uniemożliwia on wykonywanie nawet najprostszych czynności. Dlatego też, aby chronić się przed tego typu dolegliwościami, powinniśmy zastosować nowoczesne technologie z zakresu fali uderzeniowej. Pozwoli to na szybsze pozbycie się problemu i łatwiejszą rekonwalescencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *