Ostroga piętowa

Ostroga piętowa, czyli poważne problemy bólowe z piętą

 

Ciało człowieka jest niezwykle skomplikowane i składa się z szeregu różnego rodzaju elementów, które muszą ze sobą w odpowiedni sposób współpracować, aby móc pozwolić nam na właściwe korzystanie z życia. Niestety, ale jakby na to nie patrzeć, w ciągu dnia bardzo dużo stoimy lub też przemieszczamy się o własnych nogach, pokonując tym samym często ogromne odległości. Na dłuższą metę cierpią przy tym nasze stawy, a także plecy, które często leczymy, udając się na przykład do fizjoterapeutów, czy też na akupunkturę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z faktu, jak bardzo poważnym problemem jest nadmierne chodzenie dla naszych pięt. W efekcie coraz większa liczba ludzi skarży się na bóle pięt i zadaję sobie pytanie – czy jest to już ostroga piętowa? Dolegliwość ta może zacząć się bardzo delikatnie, od zwykłego bólu i problemów z bieganiem, czy też chodzeniem. Dopiero później wraz z biegiem czasu, ten rodzaj dolegliwości może przerodzić się w coś znacznie poważniejszego, tym samym bardzo utrudniając nam codzienną aktywność fizyczną. Dlatego też warto zadać sobie pytanie, czy jest to już ostroga piętowa, gdyż to z reguły ona jest główną przyczyną tego rodzaju problemów.

 

Ostroga piętowa – na czym polega?

 

Dolegliwość ta polega na niezwykle potężnym bólu w okolicach naszej pięty, który związany jest z zapaleniem rozcięgna podeszwowego. Element ten stanowi niezwykle ważną podporę dla naszej stopy, która pozwoli na amortyzowany i równomierne rozkładający się nacisk na podłoże. Oczywiście, automatycznie przekłada się to na właściwą postawę, a także na zdolność do chodzenia, dlatego też ta zwykła dolegliwość może nam bardzo utrudnić codzienne życie. W efekcie więc, kiedy dojdzie do takiej sytuacji i spotkamy się z bardzo potężnym bólem, istnieje wysokie ryzyko, że dotknęła nas ostroga piętowa.

 

Rehabilitacja ostrogi piętowej – na czym polega? – Rehabilitacja Warszawa

Rehabilitacja ostrogi piętowej jest to metoda, która w głównej mierze skupia się na manualnej terapii, czyli pracy z fizjoterapeutą, polegającej na masowaniu całego ścięgna tak, aby mogło ono poprawnie funkcjonować. Często stosowane są także odpowiednie tappingi, czy też połączenie metod naturalnych oraz elektronicznych po to, by móc przyspieszyć proces leczenia. Teoretycznie, pierwsze efekty można uzyskać już po dwóch wizytach, niemniej jednak dopiero regularne odwiedzanie terapeuty może nam pomóc pozbyć się tego problemu. Musimy być świadomi, że dolegliwość ta im bardziej jest rozwinięta, tym trudniej się ją leczy i dłużej wynosi czas rekonwalescencji. Dlatego też w momencie, kiedy już odczuwamy niewielkie bóle, powinniśmy zastanowić się nad właściwą kuracją.

 

Problemy zdrowotne na tle bólów piety

Oczywiście, aby uniknąć pojęcia, jakim jest rehabilitacja ostrogi piętowej, warto zapamiętać, że należy dbać o nasze stopy, a dokładniej o buty, jakie nosimy i używać odpowiednich wkładek, które będą amortyzować uderzenia, tym samym zmniejszając siłę uderzenia naszej pięty o podłoże ziemi. Musimy także zdawać sobie sprawę z faktu, że poważne oblicze choroby może przełożyć się na bardzo duże problemy z aktywnością zawodową. Dlatego też nie powinniśmy tego bagatelizować, tylko jakiekolwiek zmiany w naszym ciele muszą być jak najszybciej analizowane i leczone tak, by uniknąć długich, kłopotliwych rehabilitacji i kosztów, a także bólu i nieprzyjemnych odczuć dla nas samych.

 

Podsumowując, rehabilitacja ostrogi piętowej jest skuteczna, lecz długotrwała i w pełni zależy od tego, w jakim stopniu rozwinęła się ta dolegliwość. Najlepszym sposobem jej uniknięcia jest dbanie o własne stopy i o to, jak się przemieszczamy, czyli jak rozkładamy ciężar ciała na nasze nogi. Nawet jeśli nie mamy żadnych dolegliwości, już standardowe wkładki zminimalizują ryzyko wystąpienia licznych problemów w przyszłości. Dlatego też pamiętajmy o tym, że chodzenie jest naszą największą zaletą i nie marnujmy okazji do poruszania się o własnych stopach, dbając jednocześnie o nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *