Co zrobić gdy ból brzucha nie przemija?

Co zrobić gdy ból brzucha nie przemija?

Co zrobić w sytuacji gdy ból brzucha nie przemija? Zgłosić się jak najszybciej do lekarza, co za tym idzie ustalić czego jest on tak naprawdę efektem, oraz przeprowadzić wszystkie niezbędne oraz potrzebne badania. Pewnie, że ból brzucha może być sygnałem do tego iż najzwyczajniej w świecie doszło do zatrucia, infekcji, pojawienia się poważnej choroby czy dolegliwości jakiej raczej nie wykryjemy oraz nie zdiagnozujemy na własną rękę. Oczywiście niejednokrotnie ból brzucha jest efektem uderzenia mechanicznego, nadwyrężenia go czy przeciążenia w kontekście napięcia samych mięśni. Dlatego zawsze zakładajmy, iż ból brzucha nie pojawia się bez przyczyny, a raczej jest dla nas swoistą oznaką tego, iż czas najwyższy nie tylko udać się do lekarza lecz niejednokrotnie zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Odżywianie, nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej to tylko niektóre z czynników jakie de facto mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego i wiele adekwatnych narządów znajdujących się w samym brzuchu. Z tego też powodu gdy zjawimy się u lekarza informując go o wspomnianym bólu brzucha, nie bądźmy zaskoczeni faktem jeżeli zapyta się on o takie właśnie szczegóły.

Ból brzucha ma wiele postaci

Śmiało można powiedzieć, że ból brzucha ma wiele postaci, z jednej strony chodzi zwłaszcza o miejsce jego występowania (ewentualnie pojawienia się i promieniowania, to właśnie dzięki temu możemy nawiązać do konkretnej infekcji, schorzenia lub dolegliwości), z drugiej o samo natężenie bólu. Z tego też powodu mówi się nie tylko o samym bólu, ale także nerwobólach, skurczach czy kolkach które pojawiają się w tej okolicy, ciekawostką może być także fakt, iż ból brzucha może być powiązany z dolegliwością jaka rozwija się w zupełnie innej części naszego organizmu. Dodatkowo należy zawsze połączyć ból brzucha z takimi symptomami jak wymioty, biegunka, brak apetytu czy też niespodziewany spadek masy ciała oraz wielu innych jakie wzbudziły nasz niepokój.

Jak określić powód bólu brzucha?

Czy można w jakikolwiek sposób określić dlaczego boli nas brzuch? Niemal zawsze wspomina się o tym, iż jest to zadanie dla lekarza który posiada nie tylko predyspozycje, ale również doświadczenie czy bazuje na wynikach przeprowadzonych badań takich jak USG brzucha. W niektórych jednak przypadkach gdy ból brzucha jest specyficzny oraz pojawia się w nader adekwatnym do tego wręcz miejscu, możemy określić czego jest efektem. Jednak nawet jeżeli jesteśmy niemal pewni, co jest powodem takiego stanu rzeczy to nigdy nie podejmujmy samodzielnych prób leczenia czy też możliwości stosowania jakichkolwiek leków. Niestety bardzo poważnym błędem jest oparcie metody leczenia o leki i tabletki przeciwbólowe, które nie działają w sposób rozkurczowy a nawet stanowią w wielu przypadkach i sytuacjach poważne zagrożenie dla naszego organizmu. Zwłaszcza żołądka i wątroby, które mogą w ten sposób zostać nie tylko obciążone dawką leków, ale również uszkodzone, dlatego niech leczenie bólu brzucha będzie czymś czego podejmie się lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *